به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 26 مهر 1398

گزارش خبری؛ انتظار ۶۰ کارگر «پارسیلون» برای بازنشستگی/ کارفرما ۲۶ میلیارد تومان به «تأمین» بدهکار است

تجمع بیش از ۶۰ نفر از کارگران پارسیلون در اعتراض به عدم پرداخت حق بیمهٔ ۴درصد مشاغل سخت و زیان آور، با واکنش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خرم آباد روبرو شد.

مدیر کل تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در لرستان بدهی شرکت پارسیلون و تاخیر این شرکت در ارائه ی لیست بیمه شدگان به تامین اجتماعی را علت اصلی اعتراض کارگران دانست و گفت: شرکت پارسیلون سالهاست که حق بیمه کارگران را پرداخت نمی‌کند. با اینهمه سازمان تامین اجتماعی به تعهدات بیمه ای خود در قبال این شرکت عمل کرده است. شهناز حمزه لویی همچنین اعلام کرده شرکت پارسیلون ۲۶ میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی دارد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان لرستان اقدام به تجمع کارکنان شرکت پارسیلون را پیش داوری خواند و خاطر نشان کرد در صورتیکه ۱۰۰ نفر کارگر مشمول بازنشستگی شرکت پارسیلون شرایط ۷۳۰۰ روزه را داشته باشند آن‌ها را بازنشسته می‌کنیم.

وی همچنین به عدم دریافت لیست کارگران مشمول بیمه مشاغل سخت و زیان آور از سوی کارفرما اشاره کرد و گفت: درصورت ارائه لیست کارکنان این شرکت به سازمان و واجد شرایط بودن آنان، تامین اجتماعی همکاری لازم را خواهد داشت.

این در حالی است که بر اساس ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی، تاخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت آن رافع مسئولیت و تعهدات سازمان در مقابل بیمه شده نخواهد بود، همچنین به موجب آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور، کارفرمایان موظف‌اند تا بابت بازنشستگی پیش از موعد کارگران مشمول، ۴ درصد حق بیمه اضافی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند.

به گفتهٔ کارگران کارخانه پارسیلون، چندی پیش جلسه‌ای در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد که در آن رییس سازمان تامین اجتماعی خرم آباد متعهد شده بود تا در ازای دریافت سند مالی معتبر از کارفرمای پارسیلون با بازنشستگی پیش از موعد ۷۰ کارگر مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور موافقت کند. به گفتهٔ کارگران، از آن زمان تاکنون سازمان تامین اجتماعی تنها با بازنشستگی ۱۰ تا ۱۲ کارگر مشمول موافقت کرده و سایر کارگران همچنان سرگردان هستند.

گفتنی است،جمعی از کارگران کارخانهٔ پارسیلون خرم آباد که مشمول قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور هستند صبح روز یکشنبه ۷ دی ماه، در اعتراض به پرداخت نشدن حق بیمه ویژه‌ی مشاغل سخت و زیان آور در مقابل اداره تامین اجتماعی خرم‌آباد تجمع کردند. عدم واریز ۴درصد حق بیمه اضافه توسط کارفرما شرکت پارسیلون به تامین اجتماعی موجب به تاخیر افتادن زمان بازنشستگی آنان شده است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 11-10-1393, 15:38

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|