به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 31 مرداد 1397

لزوم به روزرسانی نظام آموزشی حوزه‌های علمیه

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی در جلسه هم‌اندیشی مدیران حوزه‌های علمیه سراسر کشور که چهارشنبه شب در سالن همایش مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه ایران اسلامی به برخی از قوانین اسلامی نرسیده است، اظهار کرد: نظام‌سازی مجموعه معارف اسلامی و استخراج آن‌ها از معادن ارزشمند راهکاری برای تقویت بخش‌های مختلف ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه نظام‌های معرفتی، اقتصادی و تربیتی مناسبی از معارف اسلامی استخراج نکرده‌ایم، افزود: موفقیت‌هایی حوزه و دانشگاه داشته‌اند اما هنوز نتوانسته‌ایم علوم انسانی اسلامی مناسبی را برای استفاده همگانی به دنیا ارائه دهیم.

معاون بین‌الملل مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: تعمیق باورهای دینی و نهادینه‌کردن ارزش‌های دینی امروز در ایران اسلامی کم‌رنگ شده است و در برخی از دانشگاه در این ارتباط خلأهایی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق آرمان‌های الگو، بایسته‌های فراوانی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد گفت: امروزه برخی از بخش‌های جامعه اسلامی از بی‌حجابی رنج می‌برند زیرا برخی از افکار ناپسند به نادرستی در جامعه اسلامی ترویج داده شده است.

زمانی به نرسیدن ایران اسلامی به آرمان‌های مورد نظر دین مبین اسلام اشاره کرد و افزود: نظام آموزشی حوزه‌های علمیه باید به روزرسانی شود تا بتوانیم در کوتاه مدت افراد تحصیل کرده‌ای را تحویل جامعه اسلامی دهیم که بتوانند در عرصه‌های دینی اقدامات مناسبی انجام دهند.

وی بر آشنایی با دستاوردهای علمی دنیا و نقد آن‌ها و تسلط بر زبان‌های بین‌المللی در دانشگاه‌ها و بخش‌های علمی مختلف ایران اسلامی تاکید کرد و متذکر شد: الگو پیشرفت ایران اسلامی نیازمند مباحث دسته‌بندی شده‌ای است که با تعاریف ساده به دنیای اسلام ارائه شود.

انتهای پیام/78016/ش20  

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 11-10-1393, 08:43

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی