به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 خرداد 1398

معاون استاندار تاکید کرد: بانک اطلاعاتی برای شناسایی بیسوادان در همدان تشکیل شود

معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان، خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناسایی بیسوادان این استان شد و گفت: این کار از وظایف اصلی مسوولان نهضت سوادآموزی است.

به گزارش ایلنا از همدان؛ محمد ابراهیم الهی تبار، شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان همدان افزود: با تشکیل این بانک اطلاعاتی وضعیت مشخصی از تعداد بیسوادان ارایه خواهد شد که متناسب با آن می‌توان برنامه‌ریزی کرد.

وی تاکید کرد: وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی و انتظارات نهضت سواد آموزی درباره با ریشه کنی بیسوادی باید به طور مشخص تدوین شود و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

الهی تبار با بیان اینکه تشکیل نهضت سواد آموزی یکی از ابتکارات و یادگارهای امام راحل است گفت: از زمان تشکیل نهضت با حرکت‌هایی که انجام گرفته روند رو به رشدی در زمینه باسواد کردن مردم ایجاد شده است و این پیشرفت‌ها نتیجه کار آموزشیاران نهضت بوده که با سختی فراوان درصد باسوادی را افزایش دادند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان بیان کرد: مشکلات اعتباری دست و پای آموزش و پرورش را بسته است و اعتبارات فصل این اداره کل باید در بودجه سال 94 مشخص شود.

الهی تبار اضافه کرد: تبدیل به احسن کردن اراضی آموزش و پرورش و تغییر کاربری فضاهای متروکه و استفاده نشده یکی از برنامه‌هایی است که می‌تواند کمک موثری برای اداره کردن مدارس داشته باشد.

وی با بیان اینکه طرح احداث فضاهای تجاری در قسمتی از املاک آموزش و پرورش استان از جایگاه قانونی برخوردار است گفت: برای اجرای این طرح باید ضرورت طرح مشخص شود و توجیه فنی، اجتماعی و اقتصای این طرح مد نظر قرار گیرد.

الهی تبار، از آموزش و پرورش خواست با حساسیت خاصی به این طرح بپردازد تا اجرای این طرح منجر به تبدیل شدن آموزش و پرورش از بنگاه آموزشی به بنگاه اقتصادی نشود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش همدان نیز گفت: سیاست اصلی این اداره کل علاوه بر تقویت منابع بیرونی، ارتقا بهره وری منابع درونی است که در این راستا طرح احداث فضاهای تجاری در قسمتی از املاک آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

محمد بداغی با بیان اینکه برای اجرای این طرح یک کمیته سه نفره تشکیل شده است افزود: محل تامین منابع اجرای این طرح از فروش ساختمان‌ها و املاک مازاد است که در سال جاری از این محل یک میلیارد و 200 میلیون ریال درآمد کسب شده و پیش بینی می شود به هفت میلیارد ریال افزایش یابد.

استان همدان حدود 56 هزار بیسواد در گروه سنی 10 تا 49 سال دارد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 9-10-1393, 16:41

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی