به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 27 مرداد 1397

ژنتیک، سرما و شست‌وشوی زیاد عامل خشکی پوست

امیرحسین هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: خشکی پوست تا حدی به ژنتیک افراد ارتباط دارد و بخشی از آن نیز مربوط به عوامل محیطی است یعنی کسانی وجود دارند که از دوران کودکی دارای پوست خشک هستند و باید از مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌ها استفاده کنند.

وی افزود: عوامل محیطی مانند خشکی هوا و حضور در آب و هوا و محیط خشک مانند فصول سرد خشکی پوست و اقداماتی مانند شست‌وشوی زیاد را تشدید می‌کند بنابراین به افراد دارای خشکی پوست توصیه می‌شود در فصول سرد از پوشش‌هایی مانند کلاه، دستکش و سایر پوشش‌های محافظ پوست استفاده کنند.

احسانی افزود: استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌های پوست نیز توصیه اکیداً برای این افراد است بدین نحو که افراد دارای پوست بسیار خشک از کرم‌های چرب‌کننده و افراد دارای پوست کمتر خشک از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنند.

این متخصص پوست و مو تفاوت مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌ها را میزان غلظت آنها دانست و گفت: کرم‌های مرطوب‌کننده تنها پوست را مرطوب می‌کنند و لایه چربی بر روی آن باقی نمی‌گذارند اما کرم‌های چرب‌کننده لایه چربی بر روی پوست اضافه می‌کند.

وی مصرف کافی مایعات، سبزیجات و ویتامین‌هایی مثل ویتامین E را در کاهش میزان خشکی پوست مؤثر دانست.

احسانی تأکید کرد: در پوست تمام افراد به طور طبیعی مقداری چربی وجود دارد که به سطح پوست می‌آید و به عنوان لایه محافظ عمل می‌کند اما این لایه در کسانی که شست‌وشوی مکرر دارند پاک شده و از بین می‌رود.

این متخصص پوست و مو به افراد دارای خشکی پوست توصیه کرد: ضمن بکارگیری کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب‌کننده برای جایگزینی چربی از دست رفته پوست از ترکیبات شوینده غیرصابو‌ن‌دار استفاده کنند که در بازار یافت می‌شود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 9-10-1393, 15:17

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی