به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 24 مرداد 1397

«قانون کار» شیلی تغییر می‌کند

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «میشل باچلت» رئیس جمهور شیلی طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: با تصویب قانونی جدید سعی دارد تا سیستم کاری این کشور را که در زمینه حقوق کارگران از زمان دیکتاتوری «آگوستو پینوشه» دارای محدودیت‌هایی است، اصلاح کند.

«باچلت» تصریح کرد: در حال حاضر ما از لحاظ توسعه و پیشرفت کشور در جایگاهی قرار داریم که  آرزویش را داشتیم و در مورد اصلاح قوانین و بهبود شرایط مربوط به کارگران نیز اقدامات اساسی انجام خواهیم داد.

وی اظهار کرد: در یک جامعه دموکراتیک رشد و توسعه اقتصادی به منظور تضمین آینده‌ای بهتر باید همراه با مشروعیت و انسجام اجتماعی باشد.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی قانون پیشنهادی رئیس جمهور شیلی در زمینه اصلاح سیستم کاری و امور مربوط به کارگران در روز اول ژانویه (11 دی 93) در مجلس این کشور مورد بحث قرار می‌گیرد؛ این قانون شامل اقدامات مختلفی از جمله توانمندسازی کارگران مانند تقویت اتحادیه‌ها، افزایش مذاکرات دسته جمعی و پایان دادن به عمل جایگزینی کارگرانی که اعتصاب می‌کنند، می‌باشد.

«باچلت» بیان کرد: این قانون همچنین شامل پاداش عادلانه، امنیت کاری، آموزش، ایجاد تسهیلاتی برای بیکاران و اصول کاری عادلانه‌تر توسط کارفرمایان می‌شود.

« آندرس سانتا کروز» رئیس اتحادیه تولید و تجارت شیلی مانند بخش‌های تجاری دیگر و سازمان‌های سیاسی جناح راست از رئیس جمهور این کشور در مورد اصلاح قانون کار انتقاد کرد.

«سانتا کروز» افزود: این قانون جدید نمی‌تواند مشکل بیکاری را حل کند و تنها موجب تقویت اتحادیه‌های کارگری می‌شود که لزوما به نفع همه کارگران نیست.

باربارا فیگه روآ رئیس اتحادیه مرکزی کارگران شیلی از قانون اصلاح سیستم کار در این کشور استقبال کرد و آن را گام عظیمی به سمت برابری اجتماعی دانست.

«فیگه روآ» تصریح کرد: ایجاد تغییرات در قانون کار شیلی موجب بهبود شرایط کارگران این کشور می‌گردد اما مسائل بیشتری نیز وجود دارند که باید یک اصلاح اساسی در مورد آن‌ها صورت گیرد.

در سال‌های اول حکومت پینوشه شاخص‌های اقتصادی وضعیت مطلوبی نداشت به طوری که نرخ بیکاری از 4/4 درصد در 1973 به 9/19 درصد در سال 1976 رسید؛ در این دوران ارزش صادرات شیلی و دستمزدها کاهش یافت. توزیع درآمدها بسیار ناعادلانه بود و فقر نسبی و واقعی افزایش یافت.

انتهای پیام/

 

 

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 9-10-1393, 15:15

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی