به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 27 مرداد 1397

مشارکت مردم در حفاظت از منابع ملی ضروری است

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:

مشارکت مردم در حفاظت از منابع ملی ضروری است

» سرویس: استان ها - کهگيلويه و بويراحمد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشارکت مردم در حفاظت از منابع ملی ضرورتی است که غفلت از آن همه ما را به بیراهه میبرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد- جعفر گوهرگانی در نخستین جلسه هماندیشی ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اهمیت منابع طبیعی به حدی است که حفاظت از آن وظیفه همگانی است.

وی عدم توجه جدی به منابع طبیعی کشور را در قیاس با سایر کشورها محسوس دانست و اظهارکرد: باید قدر داشتههای خود در حوزه منابع ملی را بدانیم چرا که داشتههای استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه جنگل و مرتع حتی در دنیا وضعیت منحصر بفردی دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیتهای خوب ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان خاطرنشان کرد: با وجود این زحمات و تلاش ها اما در سرجمع جنگلهای این استان به علت تخریبهای زیاد، توسعه پیدا نکردند.

گوهرگانی تصریح کرد: با توجه به شیبها و پستی و بلندیهای زیاد این استان، انجام عملیات مکانیکی و آبخیزداری نقش بسزایی در نفوذ آب به عرصهها و تقویت سفرههای زیرزمینی دارد.

وی ادامه داد: اقدامات ادارهکل منابع طبیعی نباید محدود به یک هفته خاص شود بلکه باید با محور قرار دادن رسانهها و فراگیر کردن فعالیتهای این حوزه در همه شهرستانها، حفاظت از منابع ملی و جنگلها را به یک فرهنگ پایدار تبدیل کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مشارکت مردم در حفاظت از منابع ملی ضرورتی است که غفلت از آن همه ما را به بیراهه میبرد.

گوهرگانی استفاده از تجارب و اندوختههای گذشتگان و رفع نواقص را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: باید در عمل نشان دهیم که چه کارهایی را برای پیوند دادن منابع طبیعی با زندگی مردم انجام دادهایم.

وی تعامل با شهرداریها را در توسعه فضای سبز و استفاده از گونههای سازگار و مقاوم را ضروری عنوان و اضافه کرد: در هر عرصهای که منابع طبیعی فعالیتهای متناسب با وظایفش را به ویژه با مشارکت مردم انجام داده است، آثار مثبت آن قابل لمس است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 9-10-1393, 11:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی