به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

طنز/ یک نفری به نانوایی نروید!‎

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، پیش از اینکه نان بخواهد گران شود، در روزنامه ها از دو سناریوی دولت در خصوص قیمت نان نوشته بود. سناریوی اول اینطور بود که "قیمت نان افزایش یابد و به جایش به مردم یارانه نان دهند" و سناریوی دوم اینطور بود که "به گندم و آرد یارانه بدهند و نان گران نشود"؛ آخرش هم هم نان گران شد و هم خبری از افزایش یارانه نان نبود و کیفیتش هم همانی ماند که بود! ... راستی! آقایی که با افزایش قیمت نان، یارانه اضافی پرداخت می کرد دیگر رفته است!

 
برای اطلاع آن منتقدان بی سواد و بی شناسنامه ای که از کیفیت پایین نان شاکی هستند؛ چند مورد از مزایای کیفیت پایین نان ارائه می شود:   
اشتغالزایی: در این روزهایی که بیکاری معضلی شده است، باید شغل های موجود را حفظ کنیم تا لااقل تعداد بیکاران از این بیشتر نشود! یکی از همین مشاغل "نان خشکی ها" هستند. درست است که "بی سواد" هستند و برخی از آنها "شناسنامه ندارند" و کلا رابطه دولت با چنین اقشاری خوب نیست، منتها در مرام دولت تدبیر و امید نیست که نانشان را آجر کند! به همین خاطر تلاشی برای بهتر شدن کیفیت نان صورت نمی پذیرد! آنها هم زن و بچه دارند خب!
 
گرم شدن کانون خانواده: این روزها مخارج آنقدر بالاست که مسافرت را برای برخی از اقشار سخت کرده است. از طرف دیگر کیفیت نان طوری است که فقط بعد از درآمدن از تنور می توان آن را خورد و بعد از چند ساعت خوردنش ناممکن است؛ 
 
به همین خاطر  پیشنهاد می شود خانواده ها ظهرها قابلمه یشان را به اضافه زیرانداز بردارند و در کنار نانوایی ها پهن کنند و سریعا بعد از درآمدن نان از تنور آن را همان طور که داغِ داغ است میل کنند. این داغ بودن به گرم شدن کانون خانواده کمک شایانی می کند!
 
عدم اتلاف وقت مایه داران: با افزایش قیمت نان صف نانوایی ها خلوت خواهد شد و دیگر وقت گرانبهای مایه داران در اینگونه صف ها تلف نمی شود! 
البته گویا این روزها وقت مایه داران برای مسئولان خیلی مهم شده است، چند روز قبل هم خبری داشتیم مبنی بر فروش سربازی به سربازان غایب!
 
توقع دارید گوجه ها مزه موز بدهند؟!
بعضی وقتها، برخی ها حرف هایی می زنند! مثلا می گویند چرا با افزایش قیمت نان، کیفیتش بهتر نشد! خب اصلا چه ربطی بین قیمت و کیفیت وجود دارد! مثلا مگر وقتی پراید گران شد، کیفیتش بهتر شد؟! فوق فوقش مدل چراغ یا برف پاک کنش تغییر پیدا کرد، همین!
 
و یا مثلا وقتی شهریه دانشگاه ها بالا می رود، کیفیت اساتیدش بهتر می شود؟! ... اصلا چرا راه دور می رویم؟! همین گوجه فرنگی، یعنی الان که گران شده است، باید توقع داشته باشیم گوجه ها، مزه موز بدهند؟! ... همین نقدها را می کنید که به شما بیسواد می گویند!
 
کمک هزینه خرید نان!
احتمال می دهیم همینطور که این شیب ملایم افزایش قیمت نان پیش می رود، در سال ها یا ماه های آتی شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم: 
 

 

-  برخی از ادارات برای رفاه حال کارمندانشان ... ببخشید، برای زنده ماندن کارمندانشان(!) اقدام به دادن "وام خرید نان" کنند!

- در برخی از قرعه کشی ها، به جای رقم های میلیونی؛ "کمک هزینه خرید نان" به افراد داده شود!

-  اگر شنیدید عروس خانم های محترم هم به اندازه تاریخ تولدشان به جای سکه، نان سنگگ را به عنوان مهریه یشان انتخاب کردند، چندان تعجب نکنید!

 
یک نفری به نانوایی نروید!
در پایان از شما خوانندگان محترم "فرهنگ نیوز"ی درخواست می شود در هنگام خرید نان موارد زیر را برای امنیت بیشتر خودتان در نظر بگیرید:
 

- حدالمکان برای خرید بیشتر از دو عدد نان؛ چند نفری به نانوایی مراجعه کنید!

- نان های خریداری شده را در پلاستیک های بدون رنگ و شفاف قرار ندهید تا یکوقت دزدان با دیدن نان ها وسوسه نشوند!

- در هنگام سفر؛ همه نان های خود را در یک پلاستیک قرار ندهید تا اگر یکوقت مورد دستبرد قرار گرفتید همه نان هایتان با هم از دست نرفته باشد!

 

 

منبع: فرهنگ نیوز

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 8-10-1393, 17:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی