به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 27 مرداد 1397

اسقاط 250 هزار دستگاه خودرو‌های فرسوده تا آخر سال/ افزایش 5 برابری اسقاط

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، رئیس ستاد به میزان آلایندگی خودرو‌های کاربراتوری اشاره کرد و افزود: طبق اعلام کارشناسان، میزان آلایندگی هر خودرو کاربراتوری 50 برابر  یک خودرو "یورو4" و 22 برابر یک  خودرو یورو2 است و با توجه به تولیدات خودرو سازان داخلی و واردات خودرو که بیشتر آنها با استانداردهای یورو 4 است، 200 هزار خودرو فرسوده معادل 10 میلیون خودرو یورو 4 برای شهرها تولید آلایندگی می کند.

علیرضا فیض بخش اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری مناسب نیروی انتظامی، راهور ناجا، وارد کنندگان خودرو و مراکز اسقاط، تا پایان آذرماه امسال، میزان اسقاط خودرو‌های فرسوده به بیش از 5 برابر مدت مشابه آن در سال گذشته رسیده است.

وی با اشاره به تفاوت فرآیند خروج خودرو‌های فرسوده در سال جاری اظهار داشت:‌ با اجرای مصوبه قانونی سال 1388 که به دلایل مختلف به اجرا نرسیده بود، واردکنندگان خودرو در تعامل با مراکز اسقاط ، مصوبات مربوطه را عملیاتی نمودند و با توجه به جدول پیش بینی شده و در نظر گرفتن میزان مصرف بنزین خودری وارداتی،  موظف به اسقاط خودروهای  فرسوده شدند، این روند با نظارت عالیه ستاد و همکاری مراکز اسقاط و بازیافت خودرو در سراسر کشور در حال اجرا است.

فیض بخش به برون سپاری این طرح و اجرای قانون اشاره کرد و افزود: در سال‌های گذشته مبالغی از واردکنندگان بابت خروج خودروهای فرسوده دریافت می‌گردید اما اسقاط به دلایل مختلف محقق نمی‌شد،اما با تدبیر ستاد، اسقاط و از رده خارج کردن خودروها به واردکنندگان و مراکز اسقاط سپرده شد و ستاد نقش نظارتی و سیاستگذاری خود را ایفا می نماید و این روش با عرضه و تقاضا بازار نیز هماهنگ است‌.

وی عدم تخصیص بودجه و منابع مالی را از دیگر محاسن این طرح اعلام کرد و افزود: در سال 93 منابعی بابت خروج خودرو‌های فرسوده در نظر گرفته نشده است و این کار اقدامی قابل توجه و کم نظیر در روند خروج خودرو‌های فرسوده است.

وی با اشاره به رکورد اسقاط خودروهای فرسوده در سال 93 گفت: در سال های گذشته بیشترین رقم اسقاط در یک سال 250 هزار دستگاه و کمترین آن 72 هزار دستگاه بوده که پیش بینی ما تا پایان سال فراتر از 250 هزار دستگاه است و این می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف بنزین و آلودگی هوای کلان شهرها و فرآیند از رده خارج کردن خودرو‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 8-10-1393, 17:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی