به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 خرداد 1398

آغاز بازسازی ۵۶۰ بیمارستان دولتی/ انجام ۲۴۱ هزار زایمان رایگان/ ۵۸۵کلینیک سرپایی ویژه راه اندازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی، یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول بحث کنترل بازار دارو و تجهیزات پزشکی بیان کرد و گفت: علی رغم وجود تورم، با اجرای طرح تحول نظام سلامت توانستیم قیمت تجهیزات پزشکی ضروری مثل لنزهای چشمی را کنترل کنیم.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر کنترل نرخ‌های حدود 7 هزار قلم از تجهیزات پزشکی را در بازار شاهد هستیم، افزود: این تجهیزات به طور متوسط 42 درصد در سال 93 در مقایسه با سال 92 کاهش قیمت داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه کشیک مقیمی در 398 بیمارستان دانشگاهی کشور 752 نفر پزشک متخصص در 17 تخصص، شب‌ها و در ساعت مختلف و ایام تعطیل برای خدمت رسانی به مردم حضور دارند، گفت: یکی از برنامه‌های مهم دیگر در طرح تحول نظام سلامت، حمایت از ویزیت‌های سرپایی بود که در این راستا در 585 کلینیک ویژه، حدود 9500 نفر پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص ارائه خدمت داده و بیش از 3 هزار ویزیت به صورت ماهانه در این کلینیک‌ها انجام می‌شود که مردم فقط 3 هزار تومان بابت آن می‌پردازند.

آقاجانی همچنین، با بیان این که در برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، در 293 شهر غیر برخوردار کشور 436 پزشک مورد حمایت قرار گرفتند، گفت: طبق آمار 42 درصد از پزشکان اعلام کردند که بعد از پایان تعهد قانونی خود به دلیل اجرای این طرح در این مناطق می‌مانند.

وی افزود: بنابراین صرف اجرای قانون دیگر شرط بقای پزشکان در این مناطق نیست بلکه حمایت‌های دولت آنها را به ماندن در این مناطق ترغیب کرده است که این، سرمایه بزرگی برای مناطق محروم است.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه، تعداد زایمان طبیعی رایگان انجام شده در شش ماهه اول اجرای طرح تحول نظام سلامت را 241 هزار زایمان طبیعی بیان کرد و گفت: در قالب همین برنامه نیز 366 بلوک زایمانی در حال بازسازی و بهینه سازی هستند که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسند

وی همچنین، با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت 14 پایگاه آمبولانس هوایی در کشور راه‌اندازی شده است، افزود: در آمبولانس هوایی به طور متوسط هر پایگاه پنج ماموریت و 183 پرواز انجام داده و نزدیک به 330 مصدوم منتقل شده اند.

آقاجانی در ادامه، با اشاره به اینکه حدود 560 بیمارستان دولتی کشور بازسازی‌های هتلینگ را شروع کردند، افزود: پیشرفت این بیمارستان ها در قالب هتلینگ 67 درصد بوده است.

به گفته وی، تجهیزات مربوط به هتلینگ 11 قلم است که 1600 محموله از این تجهیزات را تحویل گرفته و به مناطق محروم ارسال کردیم.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه، با اشاره به اینکه از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت، پرداختی مردم از 37 درصد به هشت درصد در خدمات بستری کاهش یافته است، گفت: در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت حدود 3 میلیون و 50  هزار نفر بیمار در بیمارستان‌های وزارت بهداشت بستری و از این کاهش هزینه‌ها استفاده کرده اند.

به گفته آقاجانی، 73 درصد از مردم از هزینه‌های خود بعد از اجرای طرح رضایت نسبی دارند که این برای ما سرمایه بزرگی است. همین طور قبل از اجرای این طرح عموم بیماران حداقل یک بار برای خرید لوازم مصرفی به خارج از بیمارستان مراجعه می‌کردند که هزینه‌های هنگفتی داشت و گاهی پیدا کردن این لوازم نیز دشوار بود.

وی همچنین، با اشاره به اینکه در حال حاضر مراجعه بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه لوازم و تجهیزات پزشکی به 3.2 درصد رسیده است، افزود: امیدواریم این 3 درصد روزی به صفر برسد.

آقاجانی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از 7 میلیون نفر که فاقد پوشش بیمه بودند، بیمه پایه شده و اکنون دفترچه بیمه دارند، گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای این طرح سرمایه اجتماعی بود که از طریق این طرح به دست آوردیم و اقبالی که مردم از این طرح نشان داده و همچنین اقبال دولت، مجلس و نهادهای حاکمیتی در زمره دستاوردهای این طرح است.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 8-10-1393, 14:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی