به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مهر 1398

استقبال چین از حصول توافق جامع هسته‌ای/قدردانی ظریف از نقش مثبت پکن در مذاکرات هسته‌ای

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «ژانگ مین» معاون وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین خاطرنشان کرد: روسای جمهور دو کشور در ملاقات با یکدیگر در شانگهای، زمینه هر چه بیشتر توسعه روابط را ترسیم کردند و لازم است بخش های ذیربط در دو کشور در زمینه اجرایی شدن توافقات دو رئیس جمهور گام‌های مناسب را بردارند.

در ادامه ظریف از نقش مثبت طرف چینی در گفت‌وگوهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه کشورهای 1+5 تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت روابط استراتژیک و راهبردی دو کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد زمینه لازم برای توسعه بیشتر روابط در تمام زمینه‌ها را فراهم آورد.

ظریف با اشاره به موضوع مقابله با تروریسم و افراط گرایی گفت: ما نگرانی‌های مشترکی با چین در این زمینه داریم و تلاش می‌کنیم با همکاری نزدیک جلوی اقدامات تروریستی را سد کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان عدم وجود مشکل سیاسی در روابط فیمابین و وجود نگرانی‌های مشترک بین دو کشور را از ویژگی‌های برجسته روابط دوجانبه عنوان کرد و گفت: این ویژگی‌ها زمینه را برای انجام همکاری بیشتر بین دو کشور فراهم کرده است.

ژانگ مین معاون وزیر امور خارجه چین نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر امورخارجه چین گفت: روابط چین و ایران در تمام زمینه‌ها رو به افزایش است و ما بر این‌ باور هستیم که روابط دو کشور راهبردی می‌باشد. دیدارهای مقامات بلند پایه دو کشور طی یک سال گذشته بی سابقه بوده و در ماه‌های آتی نیز سفر متقابل مقامات چین به جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت احیای جاده ابریشم و وجود ایده‌های مهم برای احیای این جاده گفت: خوشبختانه این ایده ها مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی از همکاری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد و گفت: ما نباید اجازه دهیم که تروریست‌ها در عراق و سوریه پیشرفت کند زیرا بعد از خروج از این کشورها دست به عملیات تروریستی در سایر کشورها خواهند زد.

معاون وزیر خارجه چین در رابطه با موضوع هسته‌ای گفت: چین همواره علاقمند بوده که این مشکل هر چه زودتر حل شود و از توافق جامع هسته‌ای که منجر به رفع نگرانی های طرفین شود استقبال می‌کند.

ژانگ مین اقتصاد دو کشور را مکمل یکدیگر دانسته و بر افزایش همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد و گفت: چین برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران اهمیت بالایی قائل است.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 8-10-1393, 14:43

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|