به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

ثبت شرکت - نظارت بر شرکت مسئولیت محدود

هدیه ویژه را از ما بخواهید
ثبت شرکت – تغییرات – ارائه صورتجلسات –پلمپ دفاتر – کد اقتصادی –حسابداری – ثبت محدود

 

 نظارت بر شرکت مسئولیت محدود

 


نهاد کنترل کننده شرکت با مسئولیت محدود نهادی ویژه و متفاوت از همه شکرت های تجاری دیگر است . بدین معنی که در برخی شرکتها مانند شرکتهای سهامی، وجود بازرس قانونی چه در هنگام تشکیل و چه در طول فعالیت شرکت اجباری است و هیچ گونه امکانی برای شرکت و مجامع عمومی جهت معافیت از داشتن بازرس قانونی در لایحه اصلاحی قانون تجارت 1347 تجویز نگردیده است ،به گونه ای که نه تنها عدم تعیین بازرس ، بلکه نبود گزارش بازرس قانونی راجع به صورتهای مالی شکرت در جلسه مجمع عمومی سالیانه موجب بی اعتباری تصمیمات مجمع عمومی در این خصوص می گردد.
در مقابل ، در مورد دیگر شرکتها به جز شرکت مختلط سهامی ، در قانون تجارت هیچ گونه جایگاهی برای نهاد نظارتی پیش بینی نگردیده و موسسین این شرکتهاآزادند تا در اساسنامه شرکت این رکن را تعبیه و یا نسبت به آن سکوت نمایند .این درحالی است که بازرسی و نظارت در شرکت با مسئولیت محدود وضعیت ی بینابین دارد . بدین صورت که تا هنگامی که شمار شرکا دوازده و یا کمتر باشد ، شرکت الزامی به داشتن بازرس یا ناظر ندارد. لکن ، یه محض آنکه این تعداد به تیش از دوازده عضو رسید ، شرکا مکلف به تعیین هیئت نظار خواهند بود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 77516567-021 و 09128069819 تماس حاصل فرمایید و یا به شماره 500011008069819 پیامک ارسال فرمایید

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 8-10-1393, 10:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی