به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

حملات هکرهای روسیه و چین علیه چهار وزارت اسپانیا

وزرا و قائم مقام وزرای دولت اسپانیا در سال ۲۰۱۴ ، مورد حملات نافرجام هکرهای مقیم روسیه و چین قرار گرفتند.


آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , این حملات علیه تلفن های همراه و رایانه های شخصی مقامات ارشد دولتی اسپانیا به منظور رد یابی اطلاعات و ارتباطات انجام گرفت.


به گفته منابع دولتی،یک ایمیل مخرب ، ترفند استفاده شده از سوی هکرها بود و چهار وزارتخانه کشور ، دفاع ، خارجه و نخست وزیری ، پیچیده ترین تلاش ها برای تجاوز یا تهدید مداوم پیشرفته (APT )، به آنها را تجربه کردند.


به گفته منابع مذکور ، تلاش های نفوذ از سوی گروه های هماهنگ شده که تعداد آنها تا ۲۰ نفر هکر نیز رسید ، انجام گرفته و عاملان آن کارکنان دولت یا کارشناسان رایانه ای با فنون بالا که از دولت های چین و روسیه پول دریافت می کنند ، هستند .


دولت اسپانیا می گوید دقیقا نمی داند چه کسانی دستور این حملات را داده ا ند یا از سوی چه کسانی تامین مالی و حمایت می شوند ولی ثابت شده که این حملات از رایانه های روسیه و چین انجام گرفته ا ند.


منابع دولت ضمن اشاره به پیچیدگی ویروس های جدید خبر دادند که زنجیر ردیابی این حملات پاره شد زیرا دشمن به سرورهای کشورهای ثالث متوسل شد.


درسال ۲۰۰۹ میلادی نیز چندین وزارتخانه و شرکت های اسپانیایی ، توسط یک برنامه بسیار قوی که شناسایی آن سه سال طول کشید ، آلوده شدند و یکی از وزارتخانه ها که بین سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ از آلودگی تمیز شده بود درسال جاری بار دیگر مورد حمله قرار گرفت.


نرم افزاری که برای جاسوسی از اعضای دولت استفاده شد، برای همین منظور و برای سیستم های فعال گوگل (آندروید)، اپل (آی او اس) و محیط ویندوز برنامه نویسی شده بود.


به گفته منابع دولتی،ویروسی که علیه دولت اسپانیا استفاده شد،مشابه ویروس کشف شده در وزارتخانه های کشورهای دیگر است.


منابع مذکور در میان ویروس های استفاده شده به Uroburos, Energetic Bear, Dragonfly و Snake اشاره کرده و گفتند که Snake بسیار مخرب و ساکت است ، اطلاعات را استخراج می کند و ویروس یاب ها نیز قادر به کشف آن نیستند .


به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ال پاییس ،حملات سایبری ، یکی از اولویت های مرکز ملی اطلاعات و هوشمندی اسپانیا است و این نهاد برای همین منظور ، ۵۰ هکر را استخدام کرده و آنها را به پرسنل مرکز رمزیابی ملی که معتبرترین بخش نهاد می باشد ، اضافه کرد.


مرکز ملی اطلاعات و هوشمندی اسپانیا در این مورد خبر داد که در سال جاری ۱۳ هزار حادثه را شناسایی کردند که نسبت به سال گذشته ، افزایشی ۸۰ درصدی داشته است.از مجموع ۱۳ هزار حادثه ، ۶/۱۱ درصد آنها حملاتی با درجه خطر بسیار بالا و بحرانی بودند.


منابع دولتی می گویند که روسیه و چین دارای منافع اقتصادی و تجاری متفاوتی با ناتو هستند .روسیه یک دانش فنی بسیار بالا دارد و چین نیز به ترکیب استفاده از برنامه های تجاری و آنهایی که در بازار سیاه رایانه ای به دست می آورد ، می پردازد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات

تاریخ : 27-09-1393, 06:45

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی