به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

برنامه‌های توسعه حوزه ICT در استان یزد بررسی شد/ حمایت ویژه از پروژه راه‌اندازی موتور جستجوی ملی

به گزارش گروه علمی «خبرگزاری دانشجو»، مرتضی براری، معاون حقوقی امور دولت و مجلس  وزارت ارتباطات در جلسه بررسی برنامه‌های توسعه حوزه ICT در استان یزد، با تاکید بر اهتمام وزارت ارتباطات بر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان یزد خاطرنشان کرد: استان یزد با توجه به موقعیت خود، فرصت‌های سرمایه گذاری  مناسبی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اختیار دارد.


مرتضی براری ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال توسعه زیر ساخت‌های لازم برای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد است.


وی همچنین فعال کردن کارخانجات کابل شهید قندی را از دیگر محور‌های عمده‌ای  دانست که وزارت ارتباطات در استان یزد دنبال می‌کند و افزود: وزارت ارتباطات با برگزاری جلساتی در استان یزد با حضور مدیران شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات  زیر ساخت تلاش کرد مشکلات این واحد تولیدی را شناسایی کند که بر همین اساس  با اتخاذ راهکارهایی درصدد فعال کردن آن است.


براری همچنین حضور پررنگ بخش خصوصی را در استان یزد برای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات یک ضرورت خواند و تاکید کرد: فرصت‌های سرمایه گذاری در این استان شناسایی شده و وزارت ارتباطات به دنبال بهره گیری از توانمندی‌های بخش خصوصی برای توسعه در استان یزد است.


معاون وزیر ارتباطات همچنین اجرای پروژه موتور جستجوگر ملی را که در دانشگاه یزد در حال پیاده سازی است را یکی از اصلی‌ترین اولویت های وزارت ارتباطات در استان یزد خواند و تاکید کرد: با توجه به ضرورت راه‌اندازی موتور جستجوی ملی در کشور وزارت ارتباطات حمایت‌های خود را از این پروژه افزایش داده است.


استاندار یزد نیز این نشست، ضمن قدردانی از اهتمام وزارت ارتباطات به توسعه حوزه ICT در این استان گفت: وزارت ارتباطات ظرفیت‌های استان یزد  را برای توسعه در حوزه  ارتباطات و فناوری اطلاعات  شناسایی کرده و با توجه به برنامه‌هایی که در دست دارد در مدت زمان کوتاهی  یزد می‌تواند به رشد قابل توجهی در این حوزه دست یابد.


سید محمد میرمحمدی با تاکید بر برنامه پیاده سازی دولت الکترونیک در استان یزد گفت: با توجه به تاکید دولت تدبیر و امید نسبت به پیاده سازی دولت الکترونیک در کشور، در استان یزد نیز برنامه ریزی‌های طرح ریزی شده و هماهنگی‌های لازم  با سایر ارگان‌ها صورت گرفته است.

 

استاندار یزد توسعه  خدمات پست بانک در مناطق روستایی و محروم، ارتباط رسانی به روستاهای فاقد ارتباطات، ارائه خدمات الکترونیکی در استان یزد را از اقدامات وزارت ارتباطات در این استان خواند و گفت: توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این استان شتاب قابل توجهی همراه بوده است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 5-10-1393, 11:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا