به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 26 مهر 1398

غفلت از آلودگی فلزات سنگین باعث بیماری‌های نوظهور شده است/ خرید 12 میلیارد تومان تجهیزات تخصصی برای پایش آلودگی هوا

شینا انصاری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، با اشاره به اقدامات محیط زیست در بخش پایش و آلودگی های زیست محیطی گفت: طی یک سال گذشته در حوزه پایش و آلودگی های زیست محیطی اقدامات خوبی انجام شده است و حتی مواردی به شرح وظایف این حوزه اضافه شده و از جمله اقدامات مهمی که طی یک سال گذشته در این مدت انجام شده می توان به پایش کیفی سوخت اشاره کرد با توجه به اینکه از مدت ها پیش ضرورت ورود محیط زیست به این موضوع احساس می شد.

 

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست تصریح کرد: پایش کیفی سوخت از اسفندماه سال گذشته در شهر تهران آغاز شد که طی آن برای نخستین بار سوخت مایع را از پمپ بنزین ها برای آنالیز گرفتیم و همچنین لازم بود زیرساخت های لازم در این حوزه فراهم شود که نیاز به ابزارهای دقیق برای سنجش مستند وضعیت آلودگی بود.

 

وی افزود: خوشبختانه هم اندازه گیری ها از طریق سوخت مایع انجام شد و هم ترکیبات عالی فرار در هوای شهر تهران مورد ارزیابی قرار گرفت که به دلیل داشتن اندازه گیری سنوات گذشته توانستیم آنها را مقایسه کنیم و تاثیرتوزیع سوخت یورو 4 را ارزیابی کنیم.

 

انصاری در ادامه بیان داشت: در حال حاضر یکی از برنامه های در حال اجرا این است که برای هشت کلان شهر کشور تجهیزات اندازه گیری تهیه شود و با آموزش های تخصصی لازم در اختیار آنها قرار گیرد و در واقع پایش کیفی سوخت یکی از مواردی است که در یکسال گذشته مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست اظهار داشت: در همین راستا طی یک سال گذشته خرید 12 میلیارد تومان تجهیزات تخصصی برای پایش آلودگی هوا را داشتیم که در اختیار ادارات کل محیط زیست استان ها قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: همچنین 83 درصد از  170 ایستگاه پایش کیفی هوا که در حال حاضر وجود دارد به آنالایزر PM2/5 شدند چرا که یکی از مشکلات در حال حاضر در حوزه ما این است که در سال گذشته روند آلاینده های هوا تغییر کرده و اگر در ده سال گذشته آلاینده ها شاهد مونوکسیدکربن می شدند اکنون به ذرات به ویژه ذرات کمتر از 5/2 میکرون تبدیل شده اند و در خصوص رودخانه ها نیز ایستگاه های پایش آنلاین منابع آب تهیه شده است.

 

انصاری در ادامه در خصوص گزارش محیط زیست در ارتباط با آلودگی بنزین های پتروشیمی اذعان داشت: دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست آزمایشاتی را در این خصوص انجام داده و تحلیل و تجزیه برعهده این بخش از محیط زیست است اما آنچه آمارها نشان می دهد و با مقایسه با آمارهای سال 89، 90 و 91 که در زمان مدیریت وقت سازمان محیط زیست انجام شده بود کاملاً مشهود است که آلاینده های نظیر بنزن، چندصد برابر استاندارد بوده و کاهش آن چشمگیر است.

 

وی افزود: البته استاندارد سوخت یکی از معیارهای کاهش آلودگی هوا محسوب می شود و در کنار آن استاندارد خودروها، مدیریت ترافیک و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده نیز باید انجام شود.

 

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که متاسفانه امروز فراموش شده در حالی که بیماری های مختلف و نوظهور و همچنین بسیاری از سرطان ها از این طریق به وجود می آید آلودگی فلزات سنگین است که در منابع آب و خاک وجود دارد و ناشی از مصرف بی رویه کود و سموم است که وارد آب و خاک ما می شود و مواد غذایی را آلوده می کند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 5-10-1393, 11:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|