به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 25 آذر 1397

برگزاری 16 دوره آموزشی دامپزشکی در بم

به گزارش خبرگزاری فارس از بم، مسعود اسدیپور صبح امروز در حاشیه دوره آموزشی شناخت و طریقه کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی در این شهرستان اظهار داشت: امروزه آموزش یکی از مهمترین محورهای فعالیتی هر دستگاه برای ارتقا و پیشبرد اهداف حرفهای است.

وی افزود: شبکه دامپزشکی در راستای ضوابط و محورهای تعریف شده سازمان دامپزشکی کشور آموزش را اساس برنامهها و طرحهای اجرایی خود قرار داده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بم ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 16 مورد دوره آموزشی با محوریتهای مختلف ویژه دامداران، عشایر، متصدیان مراکز عرضه فرآوردههای دامی و صنایع توسط این شبکه و با بهرهگیری از کارشناسان شهرستان بم و استان کرمان برگزار شده است.

اسدیپور خاطرنشان کرد: با برگزاری این دورههای آموزشی گامی موثر و جدی در راستای افزایش سطح آگاهی همشهریان و دامداران در زمینه مدیریت بهداشتی دامداریها و کنترل بیماریهای دام و بیماریهای مشترک برداشته شده است.

وی با بیان اینکه بیماری تب برفکی یکی از مهمترین بیماریهای دام تلقی میشود، عنوان کرد: همه ساله سازمان دامپزشکی به منظور مقابله با این بیماری طرحها و اعتبارات قابل توجهی را در قالب واکسیناسیون، مراقبت، آموزش و قرنطینه لحاظ میکند.

اسدیپور بیان داشت: تقریباً تمام دامها از جمله گونههای نشخوارکنندگان اهلی نظیر گاو، گاومیش، گوسفند و بز مورد هدف و ویروس عامل این بیماری قرار میگیرند، زیرا شدت واگیری در دامهای حساس بسیار بالا بوده، اما میزان مرگ و میر بسیار پایین و عمدتاً دامهای جوان را در بر میگیرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: این بیماری در گاو و گوساله سبب عوارضی از جمله تاول، زخم و نکروز در زبان و بافت دهان دام، ورم پستان حاد، سقط جنین در دامهای آبستن و کاهش اشتها و در نتیجه کاهش تولیدات دامی میشود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بم یادآور شد: شدت علائم در گوسفند و بز در مقایسه با گاو و گوساله کمتر بوده و نخستین نشانه بیماری تب برفکی لنگش است، بروز تاول و زخم در بافت سم از مهمترین نشانههای این بیماری در دام سبک است.

اسدیپور گفت: کنترل این بیماری مهم منوط به رعایت اصول بهداشتی دامداریها، واکسیناسیون منظم، مراقبت شدید و توجه به ضوابط بهداشتی ورود و خروج و حمل دام است. 

وی از دامداران و عشایر شهرستان خواست به منظور انجام صحیح و مطلوب فاز تب برفکی دام سبک با اکیپهای دامپزشکی همکاری لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام/2446/ل20

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 4-10-1393, 11:11

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی