به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

چتر امنیتی روسیه بر سر اعضای «پیمان امنیت جمعی»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در شهر «مسکو» نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با حضور روسای جمهور روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ارمنستان برگزار شد.

در این نشست، سران کشورهای عضو پیرامون مهم‌ترین مسائل امنیت منطقه‌ای تبادل نظر کردند که در بیانیه سران بازتاب پیدا کرده است. از جمله در این سند در رابطه با خطر رو‌به‌رشد تروریسم و گسترش افراط‌گرایی در آسیای مرکزی ابراز نگرانی شد و بر ضرورت حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین تاکید صورت گرفت.

«ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی سخنانی با بیان اینکه نشست سران پیمان امنیت جمعی همزمان با برخی مشکلات منطقه‌ای برگزار می‌شود، گفت: وضعیت جهان در حال تغییر سریع می‌باشد. متاسفانه مشکلات قدیمی تشدید شده و مشکلات جدید ظهور می‌کند و سیستم امنیت جهانی دستخوش تغییر شده است.

وی همچنین افزود: شرایط فعلی این موضوع را می‌طلبد که اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی اقدامات هماهنگ‌تری در جهت تامین امنیت کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر، جرایم سازمان‌یافته فراملی و پیشگیری از بلایای طبیعی و انسانی داشته باشند.

رئیس جمهور روسیه گفت: سازمان پیمان امنیت جمعی برای انجام این مسئولیت‌ امکانات لازم را در اختیار دارد.

پوتین همچنین خبر داد که مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه کشورهای عضو این پیمان را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.

بنابه گفته وی، این مرکز در سطح جهانی بی‌سابقه بوده و با دستگاه‌های کاملا بروز روسی تجهیز شده است.

رئیس جمهور روسیه ابراز اطمینان کرد که این اقدام، ظرفیت‌ سیستم دفاعی کشورهای عضو را افزایش داده و زمینه برای هماهنگی‌های بیشتری را فراهم خواهد کرد.

پوتین بر ضرورت افزایش توجه به تحکیم مرز تاجیکستان با افغانستان و ارائه کمک‌های مادی و تجهیزاتی به ارتش این کشور نیز تاکید کرد.

در پایان این نشست، ریاست دوره‌ای سازمان پیمان امنیت جمعی به تاجیکستان منتقل شد.

امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان در بهار سال جاری از سران کشورهای عضو خواسته بود تا به تعهدات خود که در نشست ماه سپتامبر 2013 «سوچی» جهت ارائه کمک‌های مادی و فنی برای تحکیم و تجهیز مرز این کشور با افغانستان پذیرفته بودند، پایبند بمانند.

رئیس جمهور تاجیکستان بر این نکته اشاره کرد که با توجه به خروج نیروهای بین‌المللی در سال جاری میلادی از افغانستان، احتمال افزایش تهدیدات تروریستی و قاچاق مواد مخدر از ناحیه این کشور بعید نخواهد بود.

همچنین در مسکو اجلاس شورای عالی اقتصادی اوراسیا برگزار شد که در آن قرقیزستان به عضویت اتحاد اقتصادی اوراسیا نیز پذیرفته شد.

انتهای پیام/.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 3-10-1393, 18:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا