به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 2 مرداد 1400

آغاز عملیات ملی پیشگیری و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط در ایلام

خیرالله آذرکردار امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بوتهکاری و بذرکاری در حوزه شهرستان ایلام آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با توجه به فقر پوشش گیاهی منطقه توه قریش و میرمکان و به منظور غنیسازی و توسعه منابع جنگلی و بالا رفتن ضریب نفوذ آب در خاک و کنترل رسوبات، احیاء مراتع، عملیات بذرکاری و بوتهکاری در این مناطق آغاز شده است.

وی ادامه داد: این عملیات با استفاده از گونههای بادام، توت روباه و یونجه در سطح 352 هکتار در منطقه توه قریش و میرمکان از توابع شهرستان ایلام در حال اجرا است.

این مسئول با بیان اینکه عملیات ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط در استان ایلام آغاز شده است، اضافه کرد: عملیات ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط با هدف حذف درختان بیمار و آفتزده و همچنین سالمسازی جنگل با مشارکت مردم در استان ایلام آغاز شده است.

آذرکردار تصریح کرد: این طرح در تمام شهرستانهای استان با مساحتی معادل 11 هزار هکتار زیر نظر کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در حال اجرا است. 

مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: نهالکاری در حوزه شهرستان ایلام با همکاری سازمانهای مردم نهاد در حال انجام است.

وی ادامه داد: برابر موافقتنامههای ملی و استانی و در راستای طرح جنگلکاری و توسعه فضای سبز و جوانگرایی جنگلهای حوزه شهرستان ایلام اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام اقدام به چالهکنی 72 هکتار از اراضی ملی شهرستان ایلام با همکاری سازمان مردم نهاد کرده است.

این مسئول اضافه کرد: عملیات نهالکاری با استفاده از نهالهای بومی و سازگار با شرایط آب و هوایی و بافت خاک منطقه از جمله (بنه، بلوط، داغداغان، زالزالک و ... ) انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام بر حفظ و احیاء منابع طبیعی و جلوگیری از فرسایش خاک تاکید کرد و گفت: اعضای انجمنهای مردم نهاد ابتدا باید با نحوه صحیح کاشت نهال آشنا شده و سپس اقدام به غرس نهال کنند.

انتهای پیام/2246/الف30/د1000

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی