به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

روزهای «ناسالم» هوای پایتخت با بارش رحمت الهی «سالم» شد

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، نبض پایتخت طی روزها و هفتههای گذشته به شماره افتاده بود چرا که  هوای تهران تقریبا در تمام روزهای آخرین ماه پاییز به طور مداوم در شرایط ناسالم قرار داشت.

وجود چنین شرایطی به لحاظ تبعات منفی که برای یکایک افراد جامعه به خصوص گروههای حساس از جمله کودکان، سالمندان، مبتلایان به بیماریهای تنفسی، ریوی و قلبی و همچنین زنان باردار دارد با نگرانی بسیاری از سوی صاحبنظران همراه شده است.

محمدجواد نظریمهر با بیان اینکه موضوع کنترل آلودگی هوای تهران از مجلس هشتم در حال پیگیری است، اظهار داشت: آلودگی هوای تهران ناشی از ریزگردها، آلودگی خودروها، آلودگی ناشی از بنزین، استقرار صنایع آلاینده و ... میشود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید برای کنترل آلودگی هوای تهران به تمامی عوامل توجه شود افزود: متأسفانه اراده کافی برای این امر وجود ندارد.

عباس صلاحی با بیان اینکه بحث آلودگی هوای تهران به مسئله و معضل ملی تبدیل شده است، گفت: با توجه به عملکرد سازمان محیط زیست در خصوص کنترل آلودگی هوا، تحقیق و تفحص از این سازمان توسط مجلس میتواند کلید بخورد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تداوم روزهای آلوده هوای تهران، اظهار داشت: در کاهش آلودگی هوای تهران سازمانهای و نهادهای مختلفی مسئول هستند که از جمله میتوان به سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران، وزارت صنایع و معادن،وزارت نفت و ... اشاره کرد.

وی با انتقاد از اینکه محیط زیست بنزین تولید داخل را زیر سؤال برده است گفت: سازمانهای محیط زیست و استاندارد با نگاه مثبت به خودروسازان مجوز میدهند در حالی که خودروهای داخلی استاندارد لازم را ندارند.

همچنین عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تشدید آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور، گفت: تا زمانی که اراده قوی در قوه مجریه برای رفع این معضلات وجود نداشته باشد، این شرایط ادامه خواهد داشت. 

این در حالی است که امروز نیز آلودگی هوای تهران را بارش رحمت الهی برطرف کرد.

روز گذشته به سبب بارش باران در پایتخت، هوای تهران پس از گذشت روزهای متوالی شرایط سالم را تجریه کرد.

کمالالدین پیرمؤذن عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش از برطرف شدن آلودگی هوای تهران توسط باد و باران انتقاد کرد.

محمد رستگاری در گفتوگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط کیفی هوای تهران اظهار داشت: بر اساس اطلاعات حاصل از دستگاههای سنجش آلودگی هوای تهران، شاخص کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز بر روی عدد 91 و در شرایط سالم قرار دارد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی