به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 2 مرداد 1400

استفاده از اتباع غیر‌آمریکایی در سفارتخانه‌های آمریکا در فدراسیون روسیه ممنوع شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه آمریکا موظف شده است تا حفاظت ویژه‌ای از اطلاعات سری و طبقه بندی شده در سفارتخانه‌های آمریکا در روسیه و سایر جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق انجام داده و تنها از اتباع آمریکایی در سمت‌های ارشد نمایندگی‌های این کشور در روسیه استفاده کند.

طبق گزارش خبرگزاری «ایتارتاس»، این درخواست‌ها در قانون جدید مربوط به تخصیص نیازهای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در سال مالی 2015 آمده است که در تاریخ 19 دسامبر (28 آبان) به تصویب کنگره این کشور رسیده و اکنون «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا آن را امضاء کرده است.

بر اساس این سند، وزارت امور خارجه آمریکا باید اطمینان پیدا کند که در مدت کمتر از یک سال بعد از به اجرا در آمدن این قانون، دیپلمات‌های ارشد در کلیه دفاتر نمایندگی‌های سیاسی این کشور در فدراسیون روسیه تنها از میان اتباع ایالات متحده انتخاب شوند که اطلاعات شخصی و سوابق آنها بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته باشد.

علاوه بر این وزیر خارجه آمریکا بعد از گذشت 180 روز از به اجرا گذاشته شدن این قانون، باید کمیته امور بین الملل کنگره را در جریان اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق این خواسته‌ها قرار دهد.

در این سند همچنین یادآوری شده است که همه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در روسیه، کشورهای همسایه و سایر جمهوری‌های شوروی سابق، باید دارای تجهیزات فنی لازم برای حفاظت قابل اطمینان از اطلاعات سری و طبق بندی شده باشند.

در این قانون بخش ویژه‌ای هم به اوکراین مربوط می‌شود که دولت آمریکا را موظف به گسترش همکاری‌ها بین سازمان‌های اطلاعاتی-امنیتی ایالات متحده و اوکراین نموده است.

لازم به توضیح است که این قانون باید بطور جدی مانع از هر نوع نفوذ اطلاعاتی و اقدامات جاسوسی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در روسیه، کشورهای همسایه و جمهوری‌های شوروی سابق شود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی