به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

آغاز گفت‌‌وگوهای «حزب الله» و «المستقبل» تا 48 ساعت دیگر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پس از گذشت هشت ماه از ورود لبنان به خلأ سیاسی و ناکامی مکرر پارلمان در انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور، تلاش‌های «نبیه بری» رئیس پارلمان و «ولید جنبلاط» رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه در یک قدمی به ثمر نشستن قرار گرفته و قرار است جلسات رسمی گفت‌‌وگو بین جریان‌های سیاسی این کشور به زودی آغاز شوند.

روزنامه «الاخبار» در گزارشی با بیان اینکه در تعطیلات آخر هفته توافقی بر سر آغاز گفت‌وگوهای دوجانبه بین حزب الله و جریان المستقبل در هفته جاری صورت گرفت، به نقل از منابع وزارتی جریان 14 مارس و منابع آگاه جریان 8 مارس نوشت: نبیه بری به احتمال زیاد طی 48 ساعت آینده دو طرف گفت‌وگوها را در مقر پارلمان گرد هم آورد ولی به علت سفر «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به لبنان، زمان دقیق این جلسه مشخص نشده است.

مشخص شدن هیئت‌های دو طرف

بر اساس این گزارش، «سعد حریری» رئیس دفتر رئیس جریان المستقبل، «نهاد المشنوق» وزیر کشور و «سمیر الجسر» نماینده پارلمان به نمایندگی از جریان المستقبل در گفت‌وگوهای دوجانبه حضور خواهند داشت و از طرف حزب الله نیز «حسین خلیل» معاون سیاسی دبیر کل حزب الله، «حسین الحاج حسن» وزیر صنعت و «حسن فضل الله» نماینده پارلمان شرکت خواهند کرد.

این گزارش حاکی است که نبیه بری و «علی حسن خلیل» وزیر دارایی لبنان نیز در جلسه آغازین گفت‌وگوهای دوجانبه حزب الله و المستقبل نیز حضور خواهند داشت.

از طرفی «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با وبگاه خبری «النشره» با بیان اینکه گفت‌‌وگوها بین حزب الله و جریان المستقبل تا قبل از آغاز سال جدید میلادی شروع خواهند شد، افزود: دستور کار این گفت‌وگوها باز بوده و می تواند همه موضوعات و پرونده‌ها را در بر بگیرد.

دیدار کنندگان با بری به النشره گفتند که رئیس پارلمان لبنان احتمال بررسی پرونده‌های بحران سوریه و سلاح مقاومت در جلسات دوجانبه بین حزب الله و جریان المستقبل را بعید دانست.

از طرفی دیگر روزنامه الدیار به نقل از منابع آگاه سیاسی با بیان اینکه گفت‌‌وگوهای دوجانبه بین حزب الله و جریان المستقبل هفته جاری آغاز خواهند شد، افزود:‌ به احتمال زیاد این گفت‌‌وگوها در روزهای پایانی هفته جاری برگزار خواهند شد.. جلسه نخست به صورت جدی به موضوعات دستور کار آن نخواهد پرداخت و بیشتر شبیه به مراسم جشنی با حضور نبیه بری خواهد بود که سخنرانی‌های افتتاحیه آن از طریق رسانه‌ها پخش‌ خواهد شد.

سه‌شنبه موعد آغاز گفت‌وگوهای دوجانبه

روزنامه السفیر از احتمال برگزاری نخستین جلسه گفت‌وگوها بین حزب الله و جریان المستقبل در روز سه‌شنبه (فردا) خبر داد و تاکید کرد که پرداختن به پرونده خلأ سیاسی لبنان یکی از بندهای دستور کار جلسات دوجانبه این دو جریان سیاسی خواهد بود.

روزنامه النهار از جراید وابسته به جریان 14 مارس، زمان دقیق برگزاری نخستین جلسه گفت‌وگوهای دوجانبه بین حزب الله و جریان المستقبل را بعد از ظهر سه شنبه اعلام کرد.

گفت‌‌وگوهای سری بی «الکتائب» و «حزب الله»

روزنامه الدیار همچنین از برگزاری چند دیدار اعلام نشده بین حزب «الکتائب» با «حزب الله» خبر داد و تاکید کرد که دو طرف درباره شماری از موضوعات و پرونده‌های داخلی و منطقه‌ای بحث و گفت‌وگو کردند... چنین جلساتی در آینده نزدیک نیز تکرار خواهند شد.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی