به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

یکی از همدستان «احمد الأسیر» در سوریه کشته شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فادی السوسی» باقالی فروش سابق بیروت و صیدا و یکی از عوامل اصلی تحریک «احمد الاسیر» در هدف قرار دادن نیروهای ارتش لبنان، در تحولات سوریه کشته شد. احمد الاسیر که از سال 2013 تا کنون از دست نیروهای امنیتی و ارتش لبنان فراری است، با انتشار مطلب کوتاهی در شبکه اجتماعی «توئیتر» اعلام کرد که السوسی با وی به سوریه رفته و اخیراً کشته شده است.

گزارش روزنامه الاخبار حاکی است که السوسی یک باقالی فروس عادی نبود بلکه یکی از کارشناسان نظامی و عقل مدبر گروهک احمد الاسیر بود که ستون فقرات تسلیحاتی گروهک وابسته به این شیخ سلفی را تشکیل می‌داد. وی مأموریت آموزش نظامی عناصر این گروهک را بر عهده داشت.

بر اساس این گزارش، السوسی با احمد الاسیر به مناطق «جوسیه» و «القصیر» رفته و در دوره‌های آموزش گروهک ارتش آزاد در آن مناطق شرکت کرده بود.

السوسی قبل از انتقال به منطقه مرزی عرسال، به گروهک موسوم به جبهه القلمون از گروهک‌های زیر مجموعه گروهک ارتش آزاد پیوسته به مبارزه با نیروهای ارتش سوریه و حزب الله لبنان پرداخته بود و مدتی بعد به گروهک جبهه النصره پیوست.

«احمد الاسیر» امام جماعت سابق سلفی و تندروی یکی از مساجد اهل تسنن شهر «صیدا» از سال گذشته تا کنون از دست دستگاه قضایی لبنان فراری شده‌ و با حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای از جمله عربستان اقداماتی مسلحانه در داخل لبنان و علیه نیروهای ارتش این کشور انجام داد.

وی  قبل از آشوب در لبنان، در جهان اسلام و حتی در بین طایفه اهل سنت نیر چهره ناشناخته‌‌ای بود تا اینکه به ناگاه در سخنرانی‌های مختلف و تحریک آمیز، دیدگاه‌ها و مواضع ضد حزب الله خود و دیگر شخصیت‌های شیعه لبنان را علنی کرد.

این شیخ سلفی اقدامات تحریک آمیز و انتقادات تند خود را دفاع از اهل سنت لبنان برشمرد به طوری که به زعم وی اهل سنت در این کشور مورد سرکوب واقع می شوند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی