به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

فارک:دولت کلمبیا به آتش‌بس یکجانبه ملحق شود

به گزارش خبرنگار دفتر منطقهای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تلهسور»، نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) از «خوآن مانوئل سانتوس» رئیس جمهور کلمبیا خواستند تا الگوی روابط بین آمریکا و کوبا را برای ایجاد آرامش و عادیسازی روابط با این گروه در پیش گیرد و به آتش بس یک جانبه و نامحدودی که «فارک» برای پایان دادن به درگیریها آغاز کردهاند، ملحق شود.

«فارک» در طول بیانیهای گفت: طی روزهای گذشته «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به سراسر جهان اعلام داشت که پس از شکست در محاصره اقتصادی کوبا آغاز به عادیسازی روابط دیپلماتیک با این کشور با وجود چند دهه اختلاف بین آنها، کرده است.

«فارک» با استفاده از این تصمیم و اراده راسخ درباره از سرگیری روابط دیپلماتیک بین کوبا-آمریکا از «سانتوس» درخواست کرد که با توجه به پیشرفتهای به دست آمده  در میز مذاکرات «هاوانا» (پایتخت کوبا) بین این گروه انقلابی و دولت کلمبیا سلاحهایشان را پس از سالها خشونت و درگیری مسلحانه که تنها منجر به ریختن خون افراد بیشتری میشود، زمین بگذارند.

نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا افزودند که زمان آن فرا رسیده که دولت کلمبیا درک کند که یک سرباز ارتش این کشور با یک سرباز ما تفاوتی ندارد.

«فارک» در ادامه گفت: مردم کلمبیا میخواهند کشور خود را به دور از سر و صدای بمب و مسلسل ببینند.

نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا تاکید کردند که تصمیمشان درباره اعلام آتش بس یکجانبه و نامحدود یک حرکت انساندوستانه در پاسخ به فریاد اعتراضات گسترده قربانیان درگیریهای این کشور و انتظارات ملی بوده است.

درگیری بین نیروهای مسلح انقلابی «فارک» و دولت کلمبیا از ابتدا تاکنون باعث آواره شدن بیش از 4 میلیون کلمبیایی و همچنین کشته شدن 600 هزار نفر شده است.

از این رو مذاکرات صلح بین آنها از 12 نوامبر سال 2012 در «هاوانا» پایتخت کوبا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی