به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

دبیر مجمع تقریب از «وحدت اسلامی، فرصت‌ها و چالش‌ها از دیدگاه قرآن و روایات» می‌گوید

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد خبری پنجمین دوره مسابقات بینالمللی قرآن دانشجویان مسلمان خبر داد، آیتالله محسن اراکی در همایش بینالمللی «وحدت اسلامی، فرصتها و چالشها از دیدگاه قرآن و روایات» سخنرانی خواهد کرد.

این همایش روز جمعه 12 دیماه 1393 از ساعت 18 تا 21 به دبیری مهدی فیض، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در سالن سعدی برج میلاد برگزار خواهد شد و در این همایش آیتالله اراکی در حوزه فرصتها و چالشهای وحدت اسلامی به ارائه سخنرانی خواهد پرداخت.

آیتالله محسن اراکی، مجتهد علوم اسلامی، دکترای فلسفه تطبیقی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب است.

وی همچنین، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای عالی مجمع جهانی اهلبیت، مؤسس مرکز اسلامی انگلیس و مجمع اندیشهٔ اسلامی قم و یکی از اساتید دروس عالی فقه و اصول در حوزهٔ علمیهٔ قم است و آثار مکتوب متعددی به زبان فارسی و عربی دارد.

بنابر این گزارش، در سمینار «وحدت اسلامی، فرصتها و چالشها از دیدگاه قرآن و روایات» همچنین کریستین بنو در حوزه فرصتها و چالشهای وحدت اسلامی و محمدجواد مهدوینژاد در مورد «نمادهای قرآنی؛ رمز وحدت در معماری معاصر کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس» صحبت خواهند کرد.

در بخش ارائه مقالات، داوود جمینی با موضوع «شناسایی استراتژی و ارائه راهکارهای عملی تقویت وحدت اسلامی جهان اسلام با استفاده از مدل برنامهریزی استراتژیک SWOT » به ارائه مقاله میپردازد.

هادی داوودیزواره مقاله خود با موضوع «واکاوی رویکرد معرفتشناختی جریان سلفی ـ تکفیری به عنوان عامل عمده افتراق در وحدت امت اسلامی» را تشریح میکند.

همچنین محمدرضا مطر الشریفی در مورد «وحدة الأمة … خط المعرفة والتطبیق بین دلالات القرآن الکریم وحرکة المعصوم» سخنرانی خواهد کرد و عبدالهاشم میرزااف مقاله «ابعاد و گستره وحدت اسلامی در قرآن کریم» را ارائه خواهد کرد.

پس از آن هیئت داوران شامل حجتالاسلام علمالهدی؛ حجتالاسلام والمسلمین سیدابوالحسن نواب؛ محمدعلی لسانی فشارکی؛ جعفر نکونام؛ ابوالفضل خوشمنش و حجتالاسلام سیدرضا مودب آثار را نقد و بررسی خواهند  کرد.

انتهای پیام/س

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی