به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

انتشار داستان‌هایی از تاریخ انقلاب اسلامی مخصوص نوجوان

رضوان نیلی پور از نویسندگان کشورمان در گفتوگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، از انتشار ششمین کتابش که مجموعه داستانهایی برای نوجوانان است، خبر داد و گفت: کتاب «وقتی لاک پشتها پا در هوا شنا میکنند» به تازگی وارد بازار کتاب شده است.

وی افزود: من سالها پیش، قبل از اینکه دست به نوشتن این کتاب بزنم، دنبال این نکته بودم که برای چه قشری از جامعه کمتر کتاب وجود دارد و با تحقیقی که از چند ناشر انجام دادم به این نتیجه رسیدم که برای نوجوانان کتاب کم داریم و به همین دلیل جامعه هدف داستانهایم را نوجوانان قرار دادم.

این نویسنده اظهار داشت: بعد سراغ چند نوجوان رفتم و از آنها پرسدیم در مورد چه چیزی  دوست دارید کتاب بخوانید و به این پاسخ رسیدم که آنها درباره لحظات پیروزی انقلاب اسلامی فیلم و کلیپ زیاد دیدهاند اما واقعا برایشان سوال است که چه طور انقلاب رخ داد و به پیروزی رسید و همین شروعی شد برای من تا داستانی در این باره بنویسم.

نیلیپور گفت: برای نوشتن داستان به سراغ روزنامههای سال 57 از آبان تا 22 بهمن رفتم و در یک داستان بلند که در این کتاب آمده، مستندی از انقلاب را به صورت داستان بیان کردم که اتفاقا داستان بسیار خوبی شده و کسانی که آن را خواندهاند، خیلی پسندیدهاند.

وی افزود: در این داستان من روزهای انقلاب را از دید دانشجویی روایت میکنم. وقتی یکی از مدیران مدارس با این داستان مواجه شد، آرزو کرد که کاش این کتاب برای همه نوجوانان خوانده میشد چون برشی از تاریخ کشورمان به زبان ساده است.

نویسنده کتاب «قبل از ساعت 25» اظهار داشت: البته این داستان یکی از 16 داستان کتاب «وقتی لاک پشتها پا در هوا شنا میکنند»، است و در داستانهای دیگر این مجموعه، نکتههای آموزنده را با در نظر گرفتن ارزشهای اخلاقی و اعتقادی برای نوجوانان بیان میکنم.

نیلی پور گفت: من برای این مجموعه زحمت فراوان کشیدهام و نزدیک 12 سال زمان گذاشتهام تا داستانهای خوبی شوند. در 3 داستان، از پیروزیهای رزمندهها در دوران دفاع مقدس روایت کردهام و برشهایی را از تاریخ برای نوجوانان گفتهام که شاید برایشان مبهمتر است.

وی افزود: موضوعات دیگر داستانهای این مجموعه هم شامل موضوعات شهامت نه گفتن، درست کاری، مفهوم نان حلال و نان حرام، نیکوکاری، تعامل و همدلی و همبستگی است و وقتی این داستانها را پیش از انتشار به چند نوجوان دادم با بازخور بسیار خوب آنها مواجه شدم.

گفتنی است کتاب «وقتی لاک پشتها پا در هوا شنا میکنند» به تازگی توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شده و در میان دیگر کتابهای این نویسنده میتوان به کتابهای «باران پشت شیشه» و «کاش یادش بماند» اشاره کرد.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی