به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

رعایت نیات واقفان مهم‌ترین وظیفه مسئولین است

حجتالاسلام سیدمحمدباقر طباطبائی در گفتوگو با خبرنگار فارس در خصوص برنامههای انجام شده و در دست اقدام این اداره در هفته وقف، اظهار کرد: هدف از برگزاری هفته وقف ترویج فرهنگ وقف و نهادینه کردن این سنت زیبا و حسنه دین مبین اسلام در جامعه میباشد.

وی ادامه داد: ارائه عملکرد ادارههای اوقاف در سطح استان میتواند در راستای آگاهسازی مردم نسبت به فرهنگ وقف و جلب مشارکتهای آنها در این زمینه موثر واقع شود.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ساوه با بیان اینکه وقف یکی از بهترین سنتهای دین اسلام است، افزود: نهادینه کردن فرهنگ وقف و گسترش آن در بین تمامی اقشار جامعه یکی از عوامل رفع مسائل اقتصادی و فرهنگی مردم بهشمار میرود.

طباطبائی بیان داشت: وقف محدود به قشر خاصی نیست، بلکه تمامی مردم میتوانند حتی با استفاده از کوچکترین و کمترین اموالشان این سنت حسنه و نیک را بهجا آورند و در اجر اخروی این عمل خداپسندانه سهیم باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه نیز همچون سنوات قبل در هفته وقف برنامههایی را در راستای ارائه عملکرد این اداره و جلب مشارکت مردم و ترغیب آنها به انجام وقف صورت داده است، گفت: دیدار با امام جمعه شهرستان ساوه، سخنرانی رئیس اداره اوقاف قبل از خطبههای نماز جمعه، برگزاری مراسم لبیک یا رسولالله(ص) و برگزاری خیمه معرفت در امامزاده سید علیاصغر(ع) ساوه از جمله برنامههایی است که در این هفته توسط این اداره انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه ادامه داد: برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بینالمللی ابوالقاسمی، تقدیر از فعالان قرآنی، برگزاری مسابقه پیامکی و عیادت از واقفان و متولیان وقف که دچار کهولت سن و یا بیماری شدهاند از جمله برنامههای در دست اقدام این اداره در این هفته بهشمار میرود.

طباطبائی دیدار با فرماندار ساوه، برگزاری نمایشگاه عملکرد این اداره و برگزاری ایستگاه همه واقف باشیم در امامزاده سید علیاصغر(ع) و مصلی امام علی(ع) ساوه را از دیگر برنامههای در دست اقدام این اداره در این هفته برشمرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با عنایت به نزدیک شدن به پایان ماه صفر این اداره در نظر دارد جشن ربیعالاول را در امامزاده سید علیاصغر(ع) و مراسم شهادت امام رضا(ع) را در امامزاده سید اسحاق(ع) برگزار کند.

طباطبائی یادآور شد: وقف باید به عنوان یکی از غنیترین سنتهای دین مبین اسلام و یکی از زیباترین بخشهای فرهنگ مسلمانان در بین آحاد مردم گسترش یابد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساوه ادامه داد: وقف و اموال وقفی امانتهای مردم در دست مسئولان هستند که رعایت نیات واقفان میتواند یکی از تاثیر گذارترین راهکارهای جلب مشارکت مردم در این کار خیر و خداپسندانه باشد.

انتهای پیام/87013/ک30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:54

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی