به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

فضاسازی وایبری در مورد دفن شهدا/بازگشت شهدا به تهران برای یزد خوب نیست

محمدصالح جوکار امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در یزد در مورد آخرین اتفاقات روی داده در مورد تدفین پیکر هشت شهید دوران دفاع مقدس اظهار داشت: متأسفانه فضا را تخریب کردند و اجازه ندادند در فضای آرام، شهدای عزیزی که عزیزتر از هرکسی هستند و ما همه چیز خود را مدیون آنها هستیم، به خاک بسپاریم.

وی ادامه داد: ما هرچه داریم از شهدا داریم و اگر امروز عزت، استقلال، نظام سیاسی مستقل و مقتدر داریم، همه را مدیون شهدا هستیم و شهدای گمنام نیز که بعد از 25 سال، تفحص شده و برای تشییع به شهرهای مختلف برده میشوند، به طور قطع تحت فشار بسیاری بودهاند و با شکنجههای روحی بسیار به شهادت رسیدهاند.

این مسئول با بیان اینکه ما حتی نمیدانیم آنها تحت چه شرایطی به شهادت رسیدهاند، عنوان کرد: در حالی که آنها جان خود را به عنوان ارزشمندترین دارایی هر فرد، برای آرامش ما فدا کردند، امروز عدهای ناسپاسی میکنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس تصریح کرد: اینها میهمان ما هستند، اما آیا استان ما برای هشت میهمان، نمیتواند آبروداری کند؟ ما میهمان را در منزل در بهترین جای خانه میبریم و بهترین پذیرایی را از آنها میکنیم و اکنون چگونه هشت شهیدی که پدر و مادر و بستگانی نداشتند را اینگونه پذیرایی کردهایم؟

وی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان استان یزد باید پدران و مادران این شهدا باشند و مسئولان ما باید با آنها با احترام برخورد میکردند.

جوکار بیان کرد: اینکه در فضای سایبری از نقل مکان شهدا و انتقال آنها از صحن اصلی امیرچخماق به ضلع شرقی به عنوان یک موفقیت بزرگ یاد شد، جای سئوال دارد و باید از این افراد پرسید که چطور جابجایی محل تدفین شهدا را برای خود یک پیروزی تلقی میکنند.

وی با ابراز تأسف از این برخوردها، تأکید کرد: در فضای وایبری عدهای به دنبال مطامع شخصی، حزبی و گروهی خود هستند و برخی مسئولان ما نیز آنها را همراهی میکنند و این جای بسی تأسف است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس تصریح کرد: این میتواند برای استان ما یک دغدغه باشد و باید از مسئولان و اعضای شورای تأمین پرسید که مصوبات شورای تأمین چگونه به بیرون و به رسانهها درز پیدا میکند.

وی متذکر شد: شهدا به عنوان میهمان ما جایگاه والایی دارند؛ شهدای گمنام را در اصلیترین میادین دفن کرده و برای آنها یادمان درست میکنند و هر مراسم رسمی آنها ابتدا با حضور بر مزار این شهدا آغاز میشود، اما متأسفانه در یزد دارالعباده شاهد شرایط خوبی نبودیم.

جوکار عنوان کرد: این شهدا به احتمال زیاد تشییع میشوند، اما اگر شرایط مطلوب نباشد، احتمال اینکه به تهران بازگردانده شوند نیز بسیار است و این برای یزد به هیچ وجه خوب نیست.

به گزارش فارس، پیکر مطهر هشت شهید گمنام از روز شنبه وارد استان یزد شده، اما مسئولان استان و اعضای شورای تأمین، با دفن این شهدا در صحن اصلی میدان امیرچخماق مخالفت کرده و برای آنها در ضلع شرقی جانمایی کردهاند که این اقدام در استان یزد بسیار بحثبرانگیز شده و حتی زمانی که مسئولان خواسته خود را، خواسته مردم دانستند، مردم عصر روز یکشنبه در میدان امیرچخماق اجتماعی پرشور تشکیل دادند و خواستار دفن شهدا در صحن اصلی میدان امیرچخماق شدند.

انتهای پیام/2464/ذ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:54

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی