به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

عمده درآمد شهرداری‌های دماوند با ساخت ‌و سازهای غیرمجاز تأمین می‌شود

ناصر محمودیفرد امروز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دماوند در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه با وجود تمام تلاشهایی که در حوزه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز محسوس بوده است، اما به طور مجدد ساخت و سازهای غیرمجاز دیگری در شهرستان دماوند وجود دارد یا در حال احداث هستند و دلیل این موضوع چه چیزی است؟، اظهار داشت: به طور اساسی، دو نوع ساخت و ساز غیرمجاز وجود دارد؛ یک نوع ساخت و سازی است که در حریم شهرها صورت میگیرد و مدیریت آن با شهرداریهاست و یک نوع دیگر خارج از محدوده شهرها بوده و مدیریت آن نیز بر عهده بخشداریها گذاشته شده است.

فرماندار دماوند افزود: از آنجایی که در شهرداریها درآمد پایداری وجود ندارد، بخش عمدهای از درآمدهایشان از طریق ساخت و سازهای غیرمجاز است و در این زمینه متأسفانه دچار تناقض هستیم.

محمودیفرد افزود: هر چند عمده تخریبها در خارج از محدوده شهرها بوده است، اما در حاشیه شهرها نیز تخریبهای خوبی داشتهایم.

وی تصریح کرد: به هر حال، در صیانت از حریم شهرها و بر اساس وظیفهای که قانون بر عهده شهرداریها گذاشته، لازم است شهرداریها به طور جدی وارد این موضوع شوند و نقش مهمی را ایفا کنند.

* اجرای طرحهای گردشگری برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز

فرماندار دماوند همچنین در پاسخ به این سئوال که شهرکهای بزرگی همچون آویشن، موقوفات سرخهپلنگان و روستای محمودیه از جمله ساخت و سازهای بزرگ شهرستان دماوند به حساب میآیند و این شهرکها متعلق به چه کسی هستند و برای منابع ارضی و منابع آبی آن چه چارهای اندیشیده شده است؟، اظهار داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از موضوعات مهم و اساسی مجموعه فرمانداری شهرستان دماوند به حساب میآید.

وی بیان داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز طی این سالها باعث رنجش دماوندیها شده و هم منابع طبیعی و هم منابع آبی آنها را مورد تعرض قرار داده است.

فرماندار دماوند گفت: آنچه حایز اهمیت بوده، ظرفیت بسیار بالای شهرستان دماوند برای سرمایهگذاری در حوزه گردشگری به سبب عواملی از قبیل پاکی آب و هوا، ممنوعیت در شعاع 120 کیلومتری و دسترسی به تهران است؛ زمانی که در حوزه گردشگری شهرستان دماوند کار میکنیم، پروژههایی از قبیل آویشن، سرخه پلنگان و سایر پروژههای مشابهی که در قالب گردشگری طراحی شدند، مشاهده میشود.

محمودیفرد بیان داشت: طرح آویشن از پروژههایی بوده است که از سال 75 با توافق وزارت راه و شهرسازی وقت شکل گرفت و اکنون نیز وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری این موضوع است.

فرماندار دماوند گفت: آویشن مجموعهای کاملاً قانونی است و اخیراً نیز بخشی که در قالب واحدهای اقامتی آن بوده، از طریق بورس پیگیری شده است؛ این موضوع نشان از نظارت کامل وزارت راه و شهرسازی بر آن دارد و آنچه در این پروژه برای ما اهمیت داشته، این بوده است که بتوانند سریعتر آن را به بهرهبرداری برسانند تا مردم از فضای مورد سرمایهگذاری و رستوران آن استفاده کنند.

انتهای پیام/67015/و40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:54

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی