به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

گرو‌ه‌های تروریستی مانند القاعده، بوکوحرام و جبهه النصره نسبتی با اسلام ندارند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد - نیویورک طی سخنرانی در جلسه شورای امنیت این سازمان پیرامون بررسی وضعیت تروریسم و جرائم فرامرزی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری که همواره آماج حملات تروریستی بوده، پدیده شوم تروریسم در کلیه اشکال آن از جمله تروریسم دولتی را محکوم می‌کند.

سفیر کشورمان در این جلسه ضمن تاکید بر این موضوع که هیچ چیز استفاده از ترور علیه انسان‌های بیگناه را توجیه نمی‌کند، افزود: لازم است که جامعه بین‌المللی به ریشه‌های تروریسم و زمینه‌های ایجاد آن نیز توجه لازم مبذول دارد. ولی بر خلاف آن شاهدیم که متاسفانه برخی می‌کوشند که از گروه‌های تروریستی در جهت پیشبرد منافع کوته بینانه خود سود برند و از تروریسم استفاده ابزاری کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مبارزه با تروریسم جدی و ثابت قدم بوده است و در ماه‌های اخیر نیز تمام تلاش خود را بکار بسته تا مرزهای خود را به روی این نیروها بسته نگهدارد. ما مسئولیت خود را در مبارزه با تروریسم بخوبی ایفا کرده‌ایم و از سایر اعضای جامعه بین‌المللی نیز می‌خواهیم که به همین شیوه عمل کنند.

دهقانی همچنین در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی در همین نشست که کشورمان را بخاطر حمایت از حزب الله و حماس حامی تروریسم خواند، اظهار داشت: این اتهامات از سوی رژیمی مطرح می‌شود که پیشینه‌ای گسترده و طولانی در استفاده از تروریسم دولتی برای پیشبرد اهداف سیاسی دارد. رژیمی که توسط گروه‌های تروریستی ایجاد شده و در طول عمر خود هرگز دست از شیوه‌های تروریستی، کشتار مردم بی گناه و اشغالگری بر نداشته و این اقدامات بصورت دلیل وجودی آن رژیم در آمده، بگونه‌ای که همین سیاست‌های جنایتکارانه فضای مناسب برای فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و جبهه النصره را در منطقه ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: حزب الله بخشی از ساختار سیاسی دولت لبنان است و اعضای آن در دولت و مجلس لبنان حضور دارند و این اتهامات هرگز نخواهد توانست چهره و نقش مهم آن را در جبهه مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی خدشه دار سازد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 12:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی