به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

شناسایی ماهی رکوردشکن در عمق‌ اقیانوس آرام

شناسایی ماهی رکوردشکن در عمق اقیانوس آرام

» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري جهان

دانشمندان اسکاتلندی و امریکایی نوعی ماهی را در عمق هشت هزار و 145 متری آبهای اقیانوس آرام کشف کردهاند و رکورد پیشین زندگی در عمق 500 متری آب که در اختیار ماهی دیگری بود، را شکستند.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این ماهی در عمق درازگودال ماریانا واقع در اقیانوس آرام شناسایی شده و تصور میشود نوعی حلزونماهی باشد؛ با این حال، دانشمندان دانشگاه آبردین اسکاتلند اعلام کردهاند این موجود هیچ شباهتی به آنچه آنها قبلا دیدهاند، ندارد.

 

موجود تازهکشفشده به شدت ظریف است و دارای بالههایی بزرگ است؛ دانشمندان معتقدند این ماهی نمیتواند در عمق بیش از 8145 متری زندگی کند زیرا فشار در آنجا بسیار شدید خواهد بود.

 

محققان به همراه همکارانشان در دانشگاه هاوایی این ماهی را در فیلم 150 ساعتی شناسایی کردند که از درازگودال ماریانا گرفته شده بود.

 

این فیلم با استفاده از ماشینی به نام «فرودگر هادال» گرفته شده که در دانشگاه آبردین ساخته شده و برای ماجراجویی در آبهای عمیق طراحی شده است. این سامانه، عمیقترین وسیله شیرجهزنی بریتانیاست و به نوعی دوربین زیرآبی با تفکیکپذیری بالا مجهز شده است.

 

در این ماجراجویی 30 روزه، دانشمندان 92 شیرجه را به اعماق درازگودال ماریانا که در ساحل شرقی اقیانوس آرام در فیلیپین و جنوب ژاپن واقع شده، زدند.

 

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 09:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی