به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

ارتباط توانایی روی یک پا ایستادن با خطر سکته مغزی

ارتباط توانایی روی یک پا ایستادن با خطر سکته مغزی

» سرویس: اجتماعي - سلامت

پزشکان ژاپنی اظهار داشتند: در صورتی که فرد نتواند مدت زمان حداقل 20 ثانیه تعادلش را روی یک پا حفظ کند در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارد.

 

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق بررسیهای پزشکان ژاپنی افرادی که به سختی میتوانند روی یک پای خود بایستند از این واقعیت حکایت دارد که آنان دچار سکته مغزی خفیف یا خونریزی مختصری شدهاند و این مفهوم را دربردارد که خطر سکته مغزی در آنان بالاتر است.

 

«یاسو هارو تابارا» از دانشکده پزشکی دانشگاه توکیو گفت: افرادی که نمیتوانند هنگام ایستادن روی یک پا تعادل خود را حفظ کنند و در راه رفتن مشکل دارند، لازم است به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند چرا که این ناتوانی میتواند نشاندهنده نارسایی مغزی یا زوال ذهنی در آنان باشد.

 

سکته مغزی عامل اصلی ناتوانی و مرگ است و زمانی اتفاق میافتد که جریان خون به بخشی از مغز به دلیل لختگی یا خونریزی متوقف شود.

 

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دینیوز، در بین بررسی از 1400 زن و مرد با متوسط عمر 67 سال درخواست شد برای مدت زمان یک دقیقه روی یک پای خود بایستند. همچنین اسکن مغزی از آنان انجام گرفت و مشخص شد ناتوانی در حفظ تعادل برای ایستادن روی یک پا در مدت زمان 20 ثانیه با خونریزی جزیی یا سکته خفیف مغزی ارتباط دارد.

 

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 09:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی