به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

باید‌ها و نبایدهای تغذیه‌ای بیماران پیوندی

بایدها و نبایدهای تغذیهای بیماران پیوندی

» سرویس: اجتماعي - سلامت

یک کارشناس ارشد تغذیه با بیان اینکه رعایت رژیم غذایی در شش ماهه اول پس از انجام اعمال پیوندی بسیار مهم است، گفت: رژیم غذایی بیماران پیوند کلیه و کبد باید کم نمک و کم چرب باشد؛ به طوری که از خوردن فست فود، سوپ و غذاهای نیمه آماده، سوسیس و کالباس، تن ماهی، کله پاچه، دل، جگر و ... پرهیز کنند.

 

الهام آزادگان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، درباره تغذیه بیماران پیوند کلیه و کبد گفت: بعد از عمل پیوند و به دلیل تجویز داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی که برای پیشگیری از رد پیوند تجویز میشوند، فرد در معرض خطر ابتلا به عفونتهای ناشی از عوامل میکروبی بیماریزای موجود در مواد غذایی آلوده قرار میگیرد. بنابراین رعایت رژیم غذایی اصولی در بهبود این بیماران نقش اساسی ایفا میکند.

 

وی با تاکید بر لزوم رعایت کامل بهداشت مواد غذایی در این گروه از بیماران، گفت: این بیماران باید از مصرف سبزیجاتی نظیر کاهو، کلم، سبزی و... که قابل پوستگیری نیستند پرهیز کرده و سایر سبزیجات را حتما بدون پوست مصرف کنند.

 

آزادگان با بیان اینکه مغزها نظیر پسته، گردو، بادام و ... به دلیل احتمال آلودگی بهتر است قبل از استفاده جوشانده شوند، تصریح کرد: بیماران پیوند کلیه و کبد باید از مصرف میوههای خشک نظیر آلوچه، کشمش، قیصی و ... پرهیز کرده و حتما میوهها را پوست بگیرند.

 

این کارشناس ارشد تغذیه درباره نحوه مصرف آب آشامیدنی این بیماران نیز گفت: به منظور رعایت کامل بهداشت باید حتما از آب جوشیده سرد شده باشد و بهتر است آب آشامیدنی را برای مصرف تنها یک روز جوشانده و پس از سرد شدن و ریختن در ظرف تمیز در یخچال نگهداری شود.

 

وی با اشاره به عوارض داروهای پیوند کلیه و کبد اظهار کرد: این بیماران با رعایت رژیم غذایی میتوانند از مواردی همچون افزایش فشارخون، چربی، قند خون و افزایش وزن که از عوارض داروهای مصرفی این بیماران است جلوگیری کنند.

 

آزادگان با بیان اینکه رعایت رژیم غذایی در شش ماهه اول پس از پیوند بسیار مهم است، افزود: رژیم غذایی بیماران پیوندی باید کم نمک و کم چرب باشد بطوری که از خوردن فست فودها، سوپ و غذاهای نیمه آماده، سوسیس و کالباس، تن ماهی، کله پاچه، دل، جگر و ... پرهیز کنند.

 

وی گفت: به منظور جلوگیری از افزایش چربی خون و کنترل وزن، این بیماران باید از نانهای سبوسدار نظیر نان بربری و سنگگ سنتی استفاده کنند. پنیرهای معمولی باید قبل از مصرف تا 24 ساعت در آّب جوشیده سرد شده قرار گرفته تا نمک خود را از دست بدهند یا در صورت امکان پنیر کم نمک و بهداشتی به صورت خانگی تهیه شود.

 

این کارشناس ارشد تغذیه با تاکید بر مصرف لبنیات کم چرب و پاستوریزه توسط این بیماران خاطر نشان کرد: جهت پیشگیری از افزایش قند خون بعد از پیوند، این بیماران باید از مصرف نوشابه، آبمیوه، مربا، عسل و شیرینیجات پرهیز کنند.

 

مراحل ثبت شرکت محدود توسط ثبت شرکت ارشیا
1- ارائه مشاوره در زمینه ثبت شرکت از طریق شرکت ارشیا
2- توافق در ارتباط با ثبت شرکت
3- پرداخت کل مبلغ ثبت شرکت توسط متقاضی
4- ارسال قرارداد مهر و امضا شده به ایمیل متقاضی
5- تکمیل مدارک توسط متقاضی
6- ارائه نام های پیشنهادی به ثبت شرکتها توسط شرکت ارشیا
7- تنظیم صورتجلسات توسط شرکت ارشیا
8- ارسال اساسنامه و سایر مدارک شرکتی به متقاضی جهت امضا
9- 9 روز زمان جهت ثبت
10- مراجعه متقاضی به اداره ثبت شرکتهای شهرستان محل اقامت جهت دریافت مدارک شماره ثبت با راهنمایی شرکت ثبت ارشیا
11- انجام پلمپ دفاتر توسط متقاضی با راهنمایی های ما
12- اخذ روزنامه رسمی 9 روز پس از تاسیس توسط شرکت ارشیا
13- دریافت هدیه ویژه از شرکت ارشیا
تلفن تماس : 77516567 – 77503715
SMS:500011008069819
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 09:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی