به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

امام حسن مجتبی(ع) نمونه بارز عبودیت است

غرویان:

امام حسن مجتبی(ع) نمونه بارز عبودیت است

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن مجتبی(ع) بهترین بنده خداوند و نمونه بارز عبودیت خالق یکتا هستند.

حجتالاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با گرامیداشت شهادت امام حسن مجتبی (ع) افزود: در روایات و احادیث چندین ویژگی برای امام دوم شیعیان(ع) ذکر شده که شاخصترین آنها عبودیت و بندگی است.

وی بیان کرد: امام حسن مجتبی(ع) چنان زندگی کردند که همواره مرکز عبودیتشان خداوند و نتیجه اعمالش کسب خشنودی پروردگار بود.

وی گفت: بهترین هدف برای انسان رسیدن به قدرت و زیبایی نیست بلکه باید هدف اصلی جلب خشنودی پروردگار متعال باشد.

غرویان در ادامه گفت: اساس مکتب اهل بیت(ع) روشنگری مردم از وضعیت و شرایط حکومتهای جور زمان بود و امام حسن(ع) علیه بنی امیه روشنگریهای فراوانی داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: بصیرت افزایی یکی از رسالتهای امام حسن(ع) میباشد به طوری که با روشنگریهای خود چهره تزویر و ریای حکومت بنی امیه را به مردم شناساند و چه بسا این روشنگریها توانست زمینه ساز قیام عظیم و تاریخی سید الشهدا شود.

وی با بیان اهمیت صلح امام حسن(ع) تصریح کرد: امام حسن(ع) با توجه به زمان سنجیها و زمان شناسی خود و مطابق با شرایط جامعه صلح را پذیرفت صلحی که همراه با عزت بود و توانست از تفرقه میان جامعه اسلامی جلوگیری کند.

غرویان گفت: جنگ در آن شرایط جامعه اسلامی را از میان میبرد اما صلح امام حسن(ع) در واقع اصل اسلام را حفظ کرد چرا که وضعیت فکری جامعه هنوز مهیای جنگ نبود و امام حسن(ع) برای فراهم ساختن فضایی در جهت روشنگری مردم فرصتی را ایجاد کردند.

وی در خصوص دستاوردهای مهم در صلح امام حسن(ع) اظهار کرد: در سایه صلح امام حسن(ع) تعدادی از یاران با وفا در مکتب اهل بیت(ع) پرورش یافتند و مردم جامعه نیز از روشنگریهای امام حسن (ع) بیدار شدند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: روشنگریهای امام اذهان را برای شناساندن معاویه فراهم ساخت اگر چه دشمن همین روشنگریها را تاب نیاورد و زمینه شهادت ایشان را با نیرنگ فراهم آورد.

وی درباره شهادت امام حسن مجتبی(ع) عنوان کرد: دشمن تلاش میکرد با به شهادت رساندن امامان معصوم مانع از عشق و ارادت مردم نسبت به اهل بیت(ع) شود اما شهادت آنها هیچ گاه از عشق و ارادت مردم نکاست بلکه شور و ارادتی را به وجود آورد که همچنان پایدار و جاودان است.

غرویان در پایان در خصوص مهمترین ویژگیهای امام حسن مجتبی (ع) خاطرنشان کرد: صبر در برابر ناملایمات، رسیدگی به وضعیت تهیدستان، محبت نسبت به یتیمان و درماندگان و گذشت از مهمترین ویژگیهای امام حسن مجتبی(ع) است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی