به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

همه مظاهر هدایت و شفاعت در وجود پیامبر(ص) تجلی پیدا کرده است

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:

همه مظاهر هدایت و شفاعت در وجود پیامبر(ص) تجلی پیدا کرده است

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی گفت: همه مظاهر هدایت و شفاعت در وجود پیامبر(ص) تجلی پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجتالاسلام والمسلمین سیدمحمد مهدی میرباقری در جمع عزاداران و سوگواران رحلت پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به مقام و جایگاه پیامبر(ص) در نزد خدای متعال گفت: رسول الله از مقام شفاعت در نزد خدای متعال برخوردار است و میتواند اولین تا آخرین بشر را شفاعت کند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی افزود: همه انسانها به شفاعت او نیاز دارند شفاعت چه برای از میان رفتن گناهان و یا برای ترفیع درجه در بهشت به دست پیامبر(ص) است و حتی انبیای الهی و معصومین نیز در شفاعت بندگان به پیامبر(ص) متصلاند.

وی توحید را یکی از ویژگیهای مهم در شفاعت بندگان برشمرد و عنوان کرد: بهشت سند و بهای توحید است و کسانی که توحید و ولایت خداوند را پذیرفتهاند مشمول شفاعت پیامبر(ص) قرار میگیرند همچنین درک مقام بندگی نیز موجب شفاعت خواهد شد.

میرباقری گفت: انسان با شرک و طغیان به عقوبت گرفتار میشود و با بندگی و تقوا به بهشت هدایت میشود و تقوا اولین گام برای رسیدن به معبود است.

وی درمورد اثرات تصرف شیطان در زندگی اظهار کرد: وقتی شیطان سراسر وجود انسان را تصرف کند او را آلوده گناه میکند و زندگی، ظاهر و باطنش را آلوده میکند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: وقتی انسان مرتکب گناهی میشود در دل او نقطه تیرهای ایجاد خواهد شد و این نقطه راه نفوذ شیطان به قلب است تا جایی که وقتی شیطان بر انسان تصرف کرد دیگر همانند انسان مرده، حرف و سخن حق در او اثر نمیپذیرد.

وی با اشاره به حیات طیبه نیز افزود: حیات طیبه از آن فردی است که ولایت توحید را بپذیرد در واقع توحید، بندگی و طهارت از وجود پیامبر(ص) واصل میشود هر کس در هر مرتبهای از بندگی است در مقابله با شیطان است و همه مظاهر هدایت و شفاعت در وجود پیامبر(ص) تجلی پیدا کرده است.

میرباقری تصریح کرد: انبیای الهی که پرچمدار هدایت هستند از وجود نورانی پیامبر(ص) برای پیروان خود شفاعت میگیرند و این مقامی است که از آن نبی اکرم (ص) میباشد پیامبر(ص) میخواهد با شفاعت خود ما را وارد بیت النور و محیط ولایت نماید که سراسر نور و روشنایی میشود.

وی با بیان اینکه باید بر سر کریمانه پیامبر(ص) و معصومین رزق و روزی بگیریم تا لایق شفاعت شویم، خاطرنشان کرد: انسان با همه نیازهای مادی میتواند روزی خود را از سفره پیامبر(ص) بر گیرد و از طعام بهشتی بخورد وقتی زندگی خود را با توحید و ولایت حق عجین کرد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی بیان کرد: آخرت تجلی دنیاست هر کس فیوضات الهی را شناخت از جهنم و دوزخ نجات مییابد و اگر راه را گم کرد و ولایت شیطان را پذیرفت به جهنم سقوط پیدا میکند انسان مشرک همواره در حال سقوط میباشد چرا که تکیه گاهی ندارد.

وی پیرامون شخصیت پیامبر عظیمالشان اسلام(ص) گفت: کسی که دین محمد(ص) را به خوبی شناخت و آن را پذیرفت گرفتار جهالت و گمراهی نمیشود پیامبر(ص) سراسر نور و هدایت بود و اولین فردی است که در لحظه مرگ، عزرائیل از وجود نازنین ایشان برای ورود اجازه گرفت.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی