به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

رتبه اول ‌همدان در اجرای آبیاری تحت فشار

رتبه اول همدان در اجرای آبیاری تحت فشار

» سرویس: استان ها - همدان

مدیر امور آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: استان همدان در اجرای سیستم آبیاری تحت فشار رتبه نخست را کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، "حبیب الله مظاهری" در کارگروه امور اقتصادی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: استان همدان با دارا بودن 310 هزار هکتار اراضی باغی و زارعی دارای 164 هزار هکتار اراضی مستعد اجرای سیستم آبیاری تحت فشار است که تاکنون 118 هزار هکتار از این اراضی در استان همدان مجهز به این سیستم شده است.

وی با اشاره به اینکه 40 هزار هکتار از اراضی باغی استان هنوز در رابطه با آبیاری تحت فشار باقیمانده، افزود: بیشتر این اراضی قطعات خرد و کوچک هستد که نسبت به اراضی یکپارچه این اراضی در اجرای آبیاری تحت فشار مشکل تر هستند.

مظاهری با بیان اینکه شهرستان اسدآباد هم در استان همدان با توجه به سطح اجرا و طراحی و در حال اجرا بودن رتبه اول را در آبیاری تحت فشار دارد، گفت: شهرستان اسدآباد نیز دارای 15 هزار هکتار اراضی مستعد آبیاری تحت فشار بوده که تاکنون 11 هزار هکتار از این اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده و تنها چهار هزار هکتار دیگر برای تجهیز به سیستم آبیاری تحت فشار باقیمانده است.

وی میزان اعتبار آبیاری تحت فشار استان همدان را 52 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون از این میزان اعتبارات 18 میلیارد تومان محقق شده و تحصیص یافته است.

مظاهری در ادامه گفت: امسال براساس سقف اعلام شده مصوب استان 615 میلیارد تومان برای آبیاری قطره ای، سه میلیون و 200 هزار تومان برای آبیاری کم فشار، 5.5 میلیون تومان برای آبیاری تحت فشار و 6.5 میلیون تومان طرح آبخور مشترک میزان یارانه ای است که به هر هکتار از اراضی تعلق میگیرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی