به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

خوزستان از میانگین توسعه 20 سال عقب است

معاون استاندار:

خوزستان از میانگین توسعه 20 سال عقب است

» سرویس: استان ها - خوزستان

معاون برنامهریزی استانداری خوزستان گفت: استان از میانگین توسعه کشور 20 سال عقب است.

امید حاجتی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقهخوزستان، توضیح داد: با نگاه به شاخصهای عمومی ماده 180 قانون برنامه توسعه که بیانگر رتبه استانها در بین شاخصهای عمومی توسعه است، خوزستان وضعیت مناسبی نسبت به استانهای دیگر ندارد.

وی با بیان اینکه مجموع درآمدهای خوزستان به جز درآمدهای نفتی در حوزههای گمرگ، بنادر، پایانهها و امور مالیاتی بالغ بر 5000 میلیارد تومان است، افزود: اعتبارات عمرانی امسال نسبت به سالگذشته در ردیفهای اعتباری مختلف تاکنون فقط به میزان 75 درصد بودجه امسال محقق شده است. کل بودجه سالگذشته نسبت به سال جاری بیشتر بود اما متاسفانه فقط 50 درصد آن تحقق یافت.

حاجتی خاطرنشان کرد: اعتباراتی که امسال به استان اختصاص یافته 1200 میلیارد تومان بوده که 950 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات تملکدارایی و 250 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات هزینهای است.

معاون استاندار خوزستان بیانکرد: اعتبارات امسال از منابع مختلف 900 میلیارد تومان بود و برای اولین بار توزیع اعتبارات را بین پروژهها براساس نظام برنامهریزی استانی انجام دادیم. این مدل توزیع اعتبارات با بیش از 600 شاخص و متغیر تدوین شده است و سقف اعتبارات استانها در جلسه شورای برنامهریزی، تعیین و ابلاغ شد.

حاجتی تصریحکرد: با توزیع این میزان اعتبارات بین شهرستانها امسال اقدامات خوبی در جهت توسعه استان انجام شد. به طور نمونه نیاز مدارس مناطق عشایری و صعبالعبور، شناسایی و به جای چادر و کپرنشینی، مدارس جدید برای مناطق ساخته شد.

وی اظهار کرد: در حوزه خانههای بهداشت روستایی نیز تمام تعهدات استان در ارتباط با تکمیل طرح گسترش شبکه بهداشت و درمان روستایی انجام شد که با این اقدام تا پایان سال، خانه بهداشت در کل روستاهای استان ایجاد میشوند.

معاون برنامهریزی استانداری خوزستان با بیان اینکه حوزه گردشگری آبی یکی از ظرفیتهای مهم توسعه استان است، خاطرنشانکرد: خوشبختانه امسال اقدامات خوبی در این بخش انجام گرفت و لازم است بیشتر به آن توجه شود.

حاجتی بیانکرد: به طور کلی در تخصیص اعتبارات در سال جاری سیستمهای لابیگری و چانهزنی، حذف و در مقابل از مدل عادلانه توزیع استفاده شد تا توسعه استان به صورت متجانس انجام شود.

وی تصریحکرد: اعتبارات کم و ویرانیهای 8 سال جنگ تحمیلی از عوامل اصلی عقبماندگی و تأخیر در توسعه خوزستان محسوب میشود. به طور نمونه اگر بخواهیم شبکه فاضلاب اهواز را تکمیل کنیم باید چند سال کل اعتبارات استان را به آن اختصاص دهیم در حالی که در استان اصفهان از چند سالگذشته شبکه فاضلاب با هزینههای خیلی پایین احداث شد.

معاون استاندار خوزستان خاطرنشانکرد: در راستای شتابدادن به توسعه استان، امسال اجرای نظام درآمد و هزینه را به دولت پیشنهاد دادیم. یعنی دولت به ما اجازه دهد که با اختیارات استانی برای خوزستان، برنامهریزی و بودجهریزی کنیم. با انجام این کار توسعه یک سال به اندازه بیش از 3 سال در استان انجام میشود.

حاجتی اظهار کرد: با احیای نظام درآمد و هزینه در خوزستان میتوانیم تمام درآمدهای حاصل از عوارض گمرگی و مالیات و فعالیتهای دیگر اقتصادی را بودجهریزی کنیم.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی