به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 12 مرداد 1400

بانک‌های بزرگ از آینده طلا چه می‌گویند؟

بانکهای بزرگ از آینده طلا چه میگویند؟

» سرویس: اقتصادي - صنعت، معدن، تجارت

طلا پس از سقوط 28 درصدی قیمت در سال 2013 در شرایطی که اندوختههای سرمایه گذاران کاهش یافته، دلار صعود کرده و سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا آماده افزایش نرخهای بهره میشوند، امسال تغییر چندانی نکرده است.

به گزارش ایسنا، موسسات مالی جهانی از اوایل ماه نوامبر تاکنون به شدت سرگرم بازبینی و بهروز کردن پیش بینیشان برای طلا در سال 2015 بوده اند. کیتکو در گزارشی به بررسی پیش بینیهای بانکهای مختلف از دورنمای این فلز زرد در سال میلادی آینده پرداخته است:

کپیتال اکونومیکس: طلا پتانسیل بلندمدت دارد

سی آی بی سی: قیمت طلا به 1200 دلار در هر اونس میرسد

تحلیلگران بانک سی آی بی سی انتظار دارند شاهد نوسان بالاتری در بازار طلا باشند و افت قیمت هر اونس این فلز به هزار دلار در سال 2015 را منتفی نمیدانند. با اینهمه این بانک خاطرنشان کرده است هر گونه کاهش قابل توجه، کوتاه مدت خواهد بود. تحلیلگران این بانک انتظار دارند متوسط قیمت هر اونس طلا در سال آینده به حدود 1200 دلار برسد که کمتر از پیش بینی قیمت 1300 دلار در برآورد اولیه آنها است.

سیتی گروپ: نزول طلا محدود خواهد بود

کومرس بانک: افزایش نرخ بهره آمریکا به طلا ضربه میزند

تحلیلگران کومرس بانک معتقدند بازار طلا شروع ضعیفی در سال 2015 خواهد داشت اما در نیمه دوم سال آینده بهبود خواهد یافت. این تحلیلگران پیش بینی کرده اند قیمت هر اونس طلا در سال آینده به 1200 دلار میرسد. به گفته این تحلیلگران، قیمت طلا با انتظار بازار برای افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا لطمه خواهد دید اما افزایش احتمالی و شروع سیکل افزایش نرخهای بهره به بازار طلا کمک خواهد کرد. کومرس بانک انتظار دارد قیمت طلا در سه ماهه دوم سال آینده به 1125 دلار برسد اما کاهش قیمت این فلز به پایین 1100 دلار را برای مدت کوتاهی امکان پذیر میداند.

گولدمن ساش: قیمت طلا به 1050 دلار سقوط میکند

یک بار دیگر غول بانکی گولدمن ساش یکی از منفیترین پیش بینیهای خود برای قیمت طلا در سال آینده را ارایه داد. جفری کوری، مدیر تحقیقات کالای جهانی گولدمن ساش نظر قبلی خود مبنی بر سقوط طلا به 1050 دلار تا پایان سال 2015 را تکرار کرد. وی در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی با تکرار پیش قیمت 1050 دلار طلا تا پایان سال آینده، گفت: قیمت این فلز با بهبود اقتصاد آمریکا کاهش پیدا میکند.

ناتیکسیس:طلا از صعود بازمیماند

موسسه سرمایه گذاری ناتیکسیس نیز در مقایسه با موسسات مالی دیگر، دورنمای بدبینانهتری را برای طلا متصور است. تحلیلگران این موسسه انتظار دارند قیمت هر اونس طلا در سال 2015 به حدود 1140 دلار برسد. به گفته تحلیلگران ناتیکسیس، بهبود اقتصاد آمریکا، دلار قویتر و افزایش نرخهای بهره آمریکا بزرگترین موانع برای صعود طلا در سال آینده خواهند بود. ناتیکسیس انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا در ژوئن سال 2015 افزایش نرخهای بهره را آغاز کند.

استاندارد چارترد: ورق برای طلا برمیگردد

تحلیلگران بانک استاندارد چارترد نسبت به دورنمای طلا در سال 2015 خوش بینتر بوده اند. این تحلیلگران اکنون انتظار دارند قیمت هر اونس طلا به 1245 دلار در سال 2015 برسد که بالاتر از برآورد قبلی 1160 دلار است. طبق گزارش استاندارد چارترد، این بانک اکنون نسبت به دورنمای طلا در سال 2015 بویژه در نیمه دوم سال که درخشش دلار احتمالا ضعیف میشود، خوش بینی بیشتری پیدا کرده است. این بانک همچنین قیمت مورد پیش بینی برای طلا در سال 2016 را از 1220 به 1330 دلار افزایش داد.

تی دی سکیوریتیز: قیمت طلا تحت فشار قرار میگیرد

تحلیلگران تی دی سکیوریتیز اظهار کرده اند شروع ضعیف بازار طلا باعث میشود قیمت هر اونس این فلز در سال آینده به حدود 1175 دلار برسد با اینهمه اگرچه انتظار میرود قیمت طلا در ابتدای سال کمتر باشد اما تا سه ماهه چهارم به سطح بالاتری صعود میکند و به 1225 دلار میرسد. به گفته تحلیلگران این موسسه، انتظار میرود طلا در نیمه دوم سال 2015 بهبود پیدا کند اما به دلیل احیای اقتصادی آمریکا در ابتدای سال آینده تحت فشار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:54

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی