به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 12 مرداد 1400

ظریف در دیدار روسای جدید نمایندگی‌های ایران در خارج: وزارت خارجه عمل به اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های خود می‌داند

وزیر امور خارجه بر پیگیری دیپلماسی اقتصادی با جدیت و ابتکار تأکید کرد و گفت: وزارت خارجه در پیشبرد دیپلماسی اقتصادی، عمل به اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های خود می‌داند.

به گزارش ایلنا، به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تائید ریاست جمهوری 10 نفر از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در آستانه عزیمت به محل مأموریت در جلسه کاری با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان موضوعات و برنامه‌های حوزه ماموریت حوزه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف در این دیدار اهمیت و جایگاه به دیپلماسی اقتصادی را تشریح کرده و اظهار داشت: رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابعاد مختلف معرفی توانمندی‌های اقتصادی کشور و زمینه سازی برای افزایش صادرات جمهوری اسلامی ایران را با جدیت پیگیری و مناسبات همه جانبه تجاری و اقتصادی با کشورهای حوزه ماموریت را براساس توانمندی‌ها و همکاری‌های متقابل در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه سیاست اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری مبتنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی و همه ابعاد و مزیت‌های آن، ایران را به سمت شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت‌ها سوق داده و جمهوری اسلامی ایران را آسیب ناپذیرتر کرده و از برندگی تحریم‌ها علیه ایران کاسته است، تصریح کرد: بر همین اساس وزارت امور خارجه در پیشبرد دیپلماسی اقتصادی عمل به اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های خود می‌داند.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به حضور ایرانیان در کشورهای مختلف جهان افزود: ایرانیان در هر کشوری که زنـدگی می‌کنند در زمره افراد فـرهیخته آن کشور محسوب می‌شوند و در اکثر کشورهای جهان به ایفای نقش مثبت در عرصه‌های علمی مشهور هستند.

ظریف ایرانیان خارج از کشور را سرمایه‌های کشور در اقصی نقاط عالم خواند و تاکید کرد: ضرورت دارد نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برنامه ریزی مناسبی را برای ارائه خدمات و پیگیری مسائل و مشکلات هموطنان خارج از کشور داشته باشند.

در ادامه این جلسه هریک از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، برنامه‌ها و اولویت‌های کاری حوزه محل ماموریت خود را تشریح کردند.

محمدتقی مؤید، عبدالحمید فکری، محمد منیری‌نیک، عباس واعظی، سیدحسین میرفخار، ابوالفضل خزاعی و کامبیز جلالی سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مراکش، برونئی، ماداگاسکار، بنگلادش، پرتغال، شیلی و فنلاند و همچنین مهدی فاخری، ناصر حمیدی زارع و محمدمهدی شهریاری سرکنسولان جدید جمهوری اسلامی ایران در هنگ کنگ، جده و فرانکفورت منصوب شده‌اند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی