به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

گزارش ایلنا؛ خروج تدریجی بانک‌ها از شهرک‌های "کیانشهر" و "ظفر" کرمانشاه

یکی از اصول بانک‌ها در بحث ایجاد شعب خود در سطح هر شهری، توجه به میزان تراکم جمعیتی و حفظ فاصله استاندارد با دیگر شعبه هاست. امری که متاسفانه در استان کرمانشاه هنوز به معنای واقعی کلمه اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حال حاضر برخی از شهرک‌ها در کلانشهر کرمانشاه هستند که علیرغم جمعیت قابل توجهی که در خود جای داده‌اند، هنوز از داشتن بانک و حتی موسسات مالی محرومند و مردم این محلات برای انجام کارهای خود مجبورند که مسافت قابل توجهی را طی کنند که این را باید یکی از دلایل ازدیاد ترافیک و دیگر معضلات شهری در بخشهای مرکزی کرمانشاه دانست.

شهرک «ظفر»، «کیهانشهر» و... از نمونه محلاتی هستند که علیرغم جمعیت بالای‌شان از داشتن بانک و دیگر موسسات مالی محروم هستند و مدیران بانکی برای استفاده بهتر از موقعیت و نقدینگی شهروندان تمایلشان به ایجاد بانک در بخش‌های مرکزی شهر هستند.

فرشته خسروی، کار‌شناس امور بانکی در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه گفت: بانکی که به دنبال موفقیت توام با مقبولیت است باید برخی از اصول را رعایت کند، اصولی که در کلانشهر کرمانشاه به دست فراموشی سپرده شده است.

این کار‌شناس بانکی سلب اعتماد مردم به بانک‌ها، مشتری گریزی و... را از ویژگی‌های کنونی جامعه شهری در کرمانشاه عنوان کرد و بیان داشت: متاسفانه چندین سال است که بانک‌ها از برخی اصول خود به عینه عدول کرده‌اند و تنها هدف خود را در رقابت با دیگر رقبا و بانک‌ها خلاصه کرده‌اند و توجه به مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع در فلسفه کاری آن‌ها محلی از اعراب ندارد.

خسروی با تایید اینکه تراکنش بانک‌ها در سطح محلات حاشیه‌ای شهر کرمانشاه نامناسب و دور از استاندارد است، گفت: متاسفانه باید اذعان داشت که فلسفه مدیران بانکی، نزدیکی به بازار درآمدی و نقدینگی بیشتر است، بدین معنا که بانک می‌خواهد سود بیشتر داشته باشد و آنهم از نوع «سود صرف»!!

وی بیان داشت: یکی دیگر از مشکلات موجود در کلانشهر کرمانشاه؛ خروج تدریجی بانک‌ها از محلات و شهرک های حاشیه‌ای است که این خلا موجب می‌شود که برخی از موسسات با توجه به نیاز محلات مذکور و نیز خلا بانکهای معتمد به دنبال افتتاح شعبه‌های خود در آن محلات باشند که این امر می‌تواند بازار رقابت بانکی را تحت الشعاع قرار دهد.

خسروی با اشاره به اینکه تعطیلی هر بانکی خود می‌تواند تبلیغی منفی برای آن بانک عامل محسوب شود، گفت: چند وقت پیش در ملاقات‌هایی که با برخی از ساکنان شهرک های حاشیه‌ای کرمانشاه همانند «کیهانشهر» داشتم، به عینه شاهد نارضایتی این مردم از بانک.... بودیم که این خود می‌تواند در بلندمدت باعث اثراب منفی برای آن بانک و یا موسسه باشد.

به هر حال آنگونه از شواهد پیداست، در سال جاری برخی از بانک‌ها به تدریج عزم خود را برای خروج از شهرک های حاشیه‌ای کرمانشاه آغاز کرده‌اند، موضوعی که به عینه می‌تواند در محلات کیهانشهر، ظفر و... مشاهده کرد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی