به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

معاون وزیر جهادکشاورزی: 1.3 میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز است

معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهادکشاورزی گفت: از مجموع هشت میلیون هکتار اراضی آبی کشور تنها یک میلیون و 300 هزار هکتار مجهز به آبیاری تحت فشار است.

به گزارش ایلنا، سیدرحیم سجادی در بازدید از بخش کشاورزی بادرود شهرستان نطنز اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع آبی و بحران آب در کشور، کاهش سهم آب برای تولید محصولات آب بر در مناطق کم آب، آبیاری تحت فشار در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی از آب مصرفی کشور در همه مناطق یکسان نیست، افزود: سهم آب بخش کشاورزی استان اصفهان از آب مصرفی کشور حدود 30 درصد است.

معاون وزیر جهادکشاورزی بیان داشت: در چند سال اخیر سیاست این وزارتخانه بر آبیاری تحت فشار و احداث شبکه های فرعی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی تغییر و تاکید داشته است.

سجادی گفت: با تاکید بر کاهش سهم آب محصولات آب بر مناطق کم آب بخصوص در بخش کویری بادرود، برنامه ای برای تغییر الگوی کشت در این منطقه در نظر گرفته خواهد شد تا معیشت کشاورزان با مشکل مواجه نشود.

همچنین در این بازدید، مدیر جهادکشاورزی نطنز گفت: از مجموع 12 هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان نطنز، هفت هزار و 500 هکتار از آن به بخش زراعت و چهار هزار و 500 هکتار نیز به باغات که عمده آن در بخش کویری بادرود قرار دارد، اختصاص دارد.

'عبدالرضا مهدی بادی' افزود: تعداد 144 حلقه چاه عمیق کشاورزی، 360 رشته قنات 10 هزار راس دام سنگین و 70 هزار راس دام سبک در شهرستان نطنز وجود دارد.

وی در ادامه تامین اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی با باز پرداخت طولانی مدت، صدور مجوز برای ساخت اتاق کارگری ویژه کشاورزان و باغداران، توجه به صنایع تبدیلی و احداث سردخانه جهت انبار محصولات باغی به خصوص انار منطقه بادرود را از مشکلات کشاورزان شهرستان برشمرد.

شهرستان نطنز در 120 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی