به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

در هفته منتهی به ١٥ دسامبر ٢٠١٤ قیمت نفت بیش از ٥ دلار کاهش یافت


کاهش قیمت نفت از سوی عربستان و برخی کشورهای تولیدکننده نفت در هفته منتهی به ١٥ دسامبر(دوشنبه،٢٤ آذر) موجب کاهش بیش از ٥ دلاری قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

به گزارش ایلنا، به دنبال کاهش قیمت از سوی عربستان و برخی دیگر از کشورهای تولیدکننده نفت، قیمت نفت‌خام برنت بیش از ٥ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

عراق و کویت نفت‌خام صادراتی خود به مقصد آسیا پاسیفیک را با تخفیف زیادی عرضه کردند. این تخفیفهای بی سابقه نشان داد تولیدکنندگان نفت سطوح پایین قیمتها را پذیرفته‌اند و در صدد حفظ سهم بازار خود هستند و قصد دارند سرمایه‌گذاری در میدانهای نفت پرهزینه را دچار اختلال کنند تا بتوانند از ورود نفت‌خامهای رقیب جلوگیری کنند. در این میان عراق قیمت نفت صادراتی خود به مقصد آسیا - پاسفیک را ٤ دلار کاهش داد.

در این شرایط اعلام شد که تولید نفت میدان الفیل در لیبی در تاریخ ٥ دسامبر از سر گرفته شد و تولید آن به ١٣٠ هزار بشکه در روز رسید که این موضوع سبب شد مازاد عرضه نفت‌خامهای سبک و شیرین در بازار مدیترانه تشدید شود. این وضع موجب شد که فروشندگان نفت‌خام نیجریه برای این که ٣٥ میلیون بشکه نفت‌خام نیجریه را برای ماه ژانویه به فروش برسانند، دچار چالشهای بسیاری شوند.

به گزارش امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هرچند قیمتهای پایین نفت‌خام توانسته است شرکتهای بالادستی در آمریکا را که شدیداً بدهکار هستند، تحت فشار قرار دهد اما تولید نفت رُستی در آمریکا همچنان رو به رشد است.

پالایشگاهها در خلیج مکزیک با بیش از ٩٧ درصد از ظرفیت خود کار می‌کنند زیرا قیمتهای نفت بسیار ارزان شده است و سود پالایشی برای فرآورده‌های میان تقطیر تقویت شده است. با این وجود، پالایشگران تلاش می‌کنند که ذخیره‌سازی‌های فرآورده خود را کاهش دهند تا مشمول مالیات پایان سال نشوند. بنابراین، قیمت فرآورده‌ها نیز در آمریکا کاهش یافته و امکان صادرات آن به آمریکای لاتین، اروپا و کانادا فراهم شده است.

به هر حال قیمتهای رو به کاهش نفت هنوز نتوانسته‌اند به کفی برای توقف روند نزولی خود دست پیدا کنند. قیمتهای نفت‌خام برنت در قراردادهای سال ٢٠١٦ نیز به میزان ٦ دلار در بشکه کاهش یافته است که معادل کاهش اخیر قیمتهای نفت است. استنباط بازار این است که انتظار می‌رود رشد تولید نفت فراتر از بهبود تقاضا برای سال آینده باشد.

دراین وضع بورس‌بازان با تصور این که قیمتهای نفت‌خام بیش از این کاهش نخواهد یافت خالص وضع خرید خود را به میزان٦,٨٩٣ هزارقرارداد افزایش دادند و آن را به ١٩١.٢٦٨ هزار قرار داد رساندند و روند نزولی قیمتهای نفت را تا حدودی کند کردند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی