به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

دبیر خانه کارگر گلستان خبر داد: کاهش ۳۷ درصدی مصرف نان در خانواده‌های کارگری طی ده سال گذشته

دبیر اجرایی خانه کارگر استان گلستان اعلام کرد افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان نگرانی کارگران و سایر اقشار کم در آمد جامعه را افزایش داده است.

به گزارش ایلنا، «هادی رضا‌زاده » در این زمینه گفت: افزایش ناگهانی قیمت نان که در میان خانوارهای کم در آمد یکی از اساسی‌ترین کالا‌ها و قوت غالب‌ است باعث نگرانی بیش از پیش جامعه کارگری شده است.

این فعال کارگری با انتقاد از وضعیت بد اقتصادی و افزایش روز افزون قیمت کالاهای مصرفی اظهار داشت: مردم تنها نگران این نیستند که قیمت کالاهای مورد نیازشان چند برابر می‌شود و قدرت خریدشان چند برابر کاهش یافته است، بلکه عمیقاً نگران این هستند که اگر وضع به همین روال پیش برود، بزودی گرسنگی مفرط را هم تجربه خواهند کرد.

رضا‌زاده با بیان اینکه افزایش حقوق نیروی کار با تورم موجود همخوانی ندارد، تاکید کرد: مسئولان باید در خصوص افزایش قیمت نان وسایر کالا‌ها پاسخگو باشند.

به ادعای این فعال کارگری، بر اساس آمار بانک مرکزی، مصرف نان که قوت غالب بسیاری از خانواده‌های کم‌درآمد است از سال۸۲ تا ۹۱، حدود ۳۷ درصد کم شده است. همچنین در این مدت اقلام‌ اساسی یعنی گوشت قرمز، نان، برنج، روغن و تخم‌مرغ نیز بین ۲۷ تا ۳۷ درصد کاهش مصرف داشته‌اند.

به گفته وی در حالی که سفره اقشار کم در آمد روزبه روز خالی ترمی شود، دولت مردان در هر فرصتی از بهبود وضع اقتصادی ورضایت مردم سخن می‌گوید. متاسفانه خالی شدن سفره کارگران از نان به‌عنوان پایه‌ای‌ترین و ضروری‌ترین قوت، یک واقعیت است ونارضایتی مردم را در پی دارد.

به گفته وی افزایش بهای نان تاثیرات منفی در قیمت سایر کالاهای مصرفی خواهد داشت و مسئولان موظفند تا دیر نشده نسبت به کاهش قیمت نان و سایر اقلام مصرفی اقدام کنند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی