به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

نماینده شهرداران کشور: طرح کنترل حاشیه‌نشینی شهرها به هیات دولت ارایه شد

نماینده شهرداران کشور، از ارایه طرح کنترل حاشیه‌نشینی شهرها به هیئت دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق نجفی در بازدید از طرح اسکان حاشیه نشینی شهر تبریز، گفت: گستردگی حاشیه‌نشینی در شهرهای مختلف کشور ایجاب می‌کند که پیشگیری از آن در قالب یک طرح جامع و هماهنگ، مطالعه و اجرا شود.

وی، خاطرنشان کرد: حاشیه‌نشینی، پدیده‌ای است که در شهرهای مختلف کشور شیوع داشته و زمینه‌های پیدایش آن در دهه‌های اخیر باید، ریشه‌یابی شود.

شهردار تبریز افزود: در حال حاضر، 11 میلیون حاشیه‌نشین در 77 شهر کشور زندگی می کنند که این آمار، شامل حدود 10 درصد از جمعیت کشور است.

وی با بیان این که شهرسازی سنتی کشور در دهه‌های اخیر، بخشی از جمعیت شهری را به طرف حاشیه‌نشینی سوق داده است.، خاطرنشان کرد: متاسفانه اوضاع به گونه‌ای است که علی‌رغم نبود زیرساخت‌های ضروری و شرایط اسف‌بار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زندگی در مناطق حاشیه‌نشین، برخی حاشیه‌نشینان، در طول سال‌ها زندگی در این مناطق به نوعی با وضعیت اشاره‌شده سازگار شده و حتی گاه تمایل به تجدیدنظر در سکونتگاه خود ندارند.

نماینده شهرداران کشور تاکید کرد: در مقابل کودکان این مناطق مسئولیم و باید با تجدید نظر در ساختار این بخش‌ها، شرایط لازم برای ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، بهداشتی، رفاهی و حمل‌و‌نقل را در این مناطق فراهم کنیم.

وی همچنین با اشاره به توسعه شهرهای تازه‌ تاسیس در حومه کلان‌شهرها اظهار داشت: فاصله اندک یک شهر تازه‌ تاسیس تا کلان‌شهر، فرصت مهمی است که می‌تواند با در نظر گرفتن برنامه‌های متعدد زیرساختی، روند شهرسازی اصولی را استمرار بخشد؛ اما همین فرصت مهم در صورت غفلت، تهدید جدی بوده و موجب بروز حاشیه نشینی‌های جدید خواهد شد.

نجفی با اشاره به ارایه طرح کنترل حاشیه‌نشینی شهرها به هیئت دولت از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور، گفت: مشابهت موضوعات حاشیه‌نشینی، در بخش های مختلف ساختاری، اجتماعی و فرهنگی ایجاب می‌کند که این معضل، در قالب یک طرح جامع و سراسری، مطالعه و حل‌و‌فصل شود.

شهردار تبریز با اشاره به حاشیه‌نشینی حدود 400 هزار نفر از جمعیت تبریز در چهار پهنه شمال، جنوب، غرب و جنوب غرب، اظهار امیدواری کرد نتایج طرح پایلوت اسکان حاشیه نشینی پایا در این شهر، در کنار تصویب نهایی طرح کنترل حاشیه‌نشینی شهرها در دولت و مجلس، به تحول اساسی این معضل شهری در کشور بینجامد.

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی