به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

مصباح یزدی: تفکیک جنیستی باعث افزایش سطح علمی دانشجویان می‌شود

رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: برگزاری همایش ها و مراسم های نمادین برای وحدت حوزه و دانشگاه فایده ای ندارد، بلکه باید برای وحدت گام های واقعی برداشته شود.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله «محمد تقی مصباح یزدی» روز پنجشنبه در دیدار با رییس و جمعی از مسوولان بسیج دانشجویی قم با اشاره به فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارداشت: نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه به دلیل اهمیت فعالیت های این دو نهاد موثر در جامعه است.

وی با اشاره به افکار برخی افراد در ابتدای انقلاب مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در ابتدای انقلاب که موضوع وحدت حوزه و دانشگاه بیان شد برخی افراد گفتند که طلاب می خواهند دانشگاه ها را به حوزه تبدیل کنند و به مخالفت با آن پرداختند.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه دو نهاد اجتماعی بزرگ در کشور است، افزود: در راس حوزه مرجعیت و رهبر معظم انقلاب قرار دارند، انقلاب از حوزه شروع شد و حوزه نمادی از فعالیت های دینی در جامعه است.

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: حوزه نماد علوم دینی است و دانشگاه نماد دیگر علم است که وحدت این دو سبب ترویج دین و دانش و در کشور می شود.

وی گفت: درگذشته برخی مسوولان می گفتند که اگر دین در برابر علم قرار بگیرد شکست می خورد و دین باید گور خود را بکند و محکوم به شکست است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ترویج فرهنگ لیبرال از سوی برخی افراد ابراز داشت: برخی از مسوولان و فرهیختگان دانشگاهی در دل خود قبول ندارند که با همراهی دین و علم می توان به پیشرفت رسید.

وی اظهار داشت: افرادی صریحا مقاله می نوشتند که برای رسیدن به پیشرفت غربی باید فرهنگ آن ها را در جامعه پیاده کرد که ریشه فکری آن ها سکولاریسم است.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به کوتاه آمدن برخی در برابر آمریکا گفت: برخی افراد این موضوع در ذهنشان وجود دارد که ما هیچ وقت به پیشرفت نمی رسیم و هر چه هم تلاش کنیم به آمریکا نمی رسیم و برای همین باید در برابر آن ها کوتاه بیاییم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: برخی اعتقاد دارند که بدون آمریکا نمی توان پیشرفت کرد و تنها راه موفقیت کشور ما کوتاه آمدن در برابر دولت آمریکا است.

این استاد حوزه با اشاره به فرهنگ حاکم در غرب بیان داشت: این موضوع را در جامعه و در ذهن مردم ایجاد کرده اند که برای رسیدن به پیشرفت باید از فرهنگ غرب الگوبرداری کرد و بدون این فرهنگ، جامعه ما به هیچ پیشرفتی نمی رسد.

آیت الله مصباح یزدی با شاره به آفاتی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند، تصریح کرد: آفت انقلاب ما سکولاریسم و جدایی دین از زندگی اجتماعی است، چون برخی هنوز باور ندارند که دین می تواند زندگی را به خوبی اداره کند و مدعی می شوند که دین مزاحم پیشرفت است.

وی در پایان با حمایت از تفکیک جنسیتی دانشگاه ها تاکید کرد: تفکیک جنیستی دانشگاه ها نه تنها مانع پیشرفت نمی شود، بلکه سبب می شود تا سطح علمی دانشجویان افزایش یابد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی