به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

قیمت نفت اوپک افزایش یافت/ بشکه‌ای 56.30 دلار

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز پنج شنبه با افزایش 66 سنتی نسبت به روز پیش از آن 56.30 دلار معامله شد.

این نوع نفت روز سه شنبه هفته گذشته برای نخستین بار در سال جاری میلادی 50 دلاری شد و 55.91 دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک در روز چهارشنبه با 27 سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن به 55.64 دلار رسید که بار دیگر رکورد کمترین رقم در سال 2014 را شکست.

اما سبد نفتی اوپک همانند دیگر انواع نوع نفت در روز پنج شنبه روند صعودی به خود گرفت و پس از 17 روز روند نزولی افزایش یافت.

با این حال این نوع نفت با بالاترین قیمت نفت اوپک در سال 2014 برابر با 110.26 دلار فاصله 53.96 دلاری دارد.

نفت برنت نیز در معاملات روز پنج شنبه 1.42 دلار افزایش یافت و 62.60 دلار در هر بشکه فروخته شد. بازارهای جهانی در روز جمعه به علت اقدام تجار برای برداشت سود از این افزایش‌ها با نفت 61.38 دلاری به تعطیلات رفتند.

قیمت نفت در روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی 5 درصد افزایش یابد که بیشترین افزایش در دو سال گذشته به شمار می‌رود.

در حالی که برخی از پیش‌بینی‌ها نیز از نفت 30 تا 40 دلاری حکایت دارد، آرام آرام صدای کشورهای تولیدکننده حامی عدم کاهش تولید نفت بلند شده است.

کاهش قیمت نفت سبب شد، تا امیر کویت در افتتاحیه شورای همکاری خلیج فارس ابراز نگرانی کند. همچنین عبدالله البدری دبیرکل اوپک نیز به بیش از حد بودن این کاهش‌ها اذعان کرد.

وزیر نفت عربستان نیز در توجیه مخالفت این کشور با کاهش سقف تولید اوپک مدعی شد، اوپک نمی‌توانست بدون حمایت دیگر تولید کنندگان بزرگ تولید خود را کاهش دهد و تلاش‌ها برای پیوستن آنها به این اقدام نیز موثر واقع نشد.

نکته قابل تامل، واکنش‌های مقامات ایرانی است که علی‌رغم کاهش شدید قیمت نفت، هیچ واکنشی قابل توجهی در این رابطه نشان نمی‌دهند و حتی برخی از این واکنش‌ها منجر به کاهش بیشتر نفت نیز شده است که در آخرین مورد اظهارات رئیس اداره بررسی‌های بازار نفت وزارت نفت منجر به کاهش بیش از یک‌دلاری قیمت نفت شد.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی