به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

‌الزام شرکت‌های هواپیمایی به افزایش سرمایه/ جزئیات جدید صدور مجوز‌‌های چارتر برای ایرلاین‌ها

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا جهانگیریان روز گذشته در حاشیه مراسم رونمایی از آیین‌نامه جدید تأسیس شرکت‌های هواپیمایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ای طولانی‌مدتی در چند ماه اخیر انجام ‌و چالش‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی در این باره بررسی شد.

وی با بیان اینکه برخی از چالش‌های موجود صنعتی مربوط به شرکت‌های هواپیمایی است، گفت: با همکاری شورای عالی هواپیمایی به این نتیجه رسیدیم که برخی از این چالش‌ها با اصلاح رویه‌های تأسیس و فعالیت‌ شرکت‌های هواپیمایی رفع می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در این راستا موضوعات بررسی‌ و آیین‌نامه تأسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی اصلاح شد.

وی درباره ویژگی‌های آیین‌نامه جدید توضیح داد: تا پیش از این شرکت‌های هواپیمایی فقط بر اساس قابلیت‌ها و توان فنی برای تأسیس مورد ارزیابی قرار می‌گرفتند اما در آیین‌نامه جدید موضوع کفایت مالی - سرمایه‌ای و صلاحیت بازرگانی شرکت‌ به طور گسترده بررسی می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: حتی شرکت‌های هواپیمایی موجود باید ضوابط مصوب این آیین‌نامه و دستورالعمل جدید را رعایت کنند و سازمان هواپیمایی کشوری در مهلتی که به شرکت‌های هواپیمایی می‌دهد، ایرلاین‌ها موظف هستند شرایط خود را بابت کفایت مالی، سرمایه‌ای و بازرگانی مطابق دستورالعمل جدید داشته باشند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: در حال حاضر 18 شرکت هواپیمایی داریم که 16 شرکت هواپیمایی فعال هستند و 2 شرکت هواپیمایی توسط شورای عالی هواپیمایی تعلیق شده است تا وضعیت خود را مشخص کنند.

جهانگیریان اظهار داشت: شرکت‌ها بسته به میزان توان خود و ظرفیت پروازی باید افزایش سرمایه دهند البته شاید برخی از ایرلاین‌ها نیازمند افزایش سرمایه نباشند اما باید خود را با شرایط موجود و آیین‌نامه جدید تطبیق دهند.

وی در پاسخ به سؤال فارس درباره پروازهای چارتری‌ توضیح داد: در آیین‌نامه جدید تأسیس شرکت‌های ‌هواپیمایی که ابلاغ شد پروازهای چارتری از برنامه‌‌ای‌ جدا شده است یعنی اگر شرکت هواپیمایی بخواهد 80 درصد بلیت‌های خود را به صورت چارتری در اختیار قرار دهد مجوز این ایرلاین به صورت چارتری خواهد بود و تحت شرایط خاصی می‌تواند بلیت بفروشد و شرکتی که پروازهای برنامه‌ای دارد موظف است تا سقف مشخص بلیت چارتری به فروش برساند که در این باره منافع مسافران محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر درآمد ایرلاین‌ها با وضعیت هزینه‌کرد آنها همخوانی چندانی ندارد، بیان کرد: هنوز تصمیم‌گیری خاصی برای واقعی‌تر کردن نرخ‌ها نشده است؛ این موضوع باید حتماً در شورای عالی هواپیمایی مطرح شده و نظر مقامات اخذ شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: در بررسی که برای قیمت تمام شده بلیت در سال گذشته شد سقف تعیین شده فعلی هنوز از هزینه‌کرد ایرلاین‌‌ها ‌پایین‌تر است.

وی درباره آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بیان کرد: فعلاً مقدمات آزادسازی فراهم نیست.

معاون وزیر راه درباره فارسی‌سازی نرخ بلیت هواپیما اظهار کرد: این موضوع به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است، برخی از آنها اجرا کردند اما حدود 2 ایرلاین این موضوع را پیاده نکردند؛ باید بخش انگلیسی بلیت از نظر مقررات بین‌المللی وجود داشته باشد و بخش فارسی نیز با دستورالعمل سازمان هواپیمایی ایران باید در بلیت درج شود اما سه شرکت هواپیمایی بزرگ کشور که 75 درصد ناوگان را در دست دارد فارسی‌سازی نرخ بلیت را صادر کردند.

جهانگیریان با بیان اینکه آیین‌نامه حقوق مسافر تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود،‌ اظهار داشت: منتظر تشکیل شورای عالی هواپیمایی و طرح آن در این جلسه هستیم.

انتهای پیام/

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی