به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

لایحه دولتی ماندن ایران‌ایر تقدیم مجلس شد/ تناقض تأمین کیفیت خدمات با کنترل نرخ‌ها/ تعمیر ۱۴موتور هواپیما در خارج کشور

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس آخوندی روز گذشته در اجلاس گرامیداشت هفته حمل و نقل و رونمایی از آئین‌نامه جدید تاسیس شرکت‌های هواپیمایی اظهارداشت: مدیریت صنعت هوانوردی دچار گسست‌هایی شده است که در این باره نحوه ورود شرکت‌های خصوصی به صنعت و مفهوم اقتصادی بودن تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: قطعاً خصوصی‌سازی در صنعت امری ضروری است و منجر به افزایش کارایی می‌شود اما نحوه اجرای خصوصی‌سازی باید مورد توجه باشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: درباره قیمت بلیت هواپیما خردادماه امسال موضوع تنوع‌بخشی در قیمت‌ها اجرا شد و موجب شد مشکلات اقتصادی شرکت‌های هواپیمایی تا حدی کاهش یابد اما بحث درباره یک صنعت بدین گونه است که باید قواعد بازی رعایت شود.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی نحوه خصوصی‌سازی صنعت حمل و نقل هوایی بیان کرد: ما باید قواعد بازی اقتصادی را در صنعت حمل و نقل هوایی مورد توجه قرار دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایرلاین‌ها نباید برای سود‌آوری دنبال یارانه‌های دولتی باشند بلکه افزایش بهره‌وری در این عرصه امری ضروری است.

آخوندی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌های کشور باید بهترین سرویس را به مردم و شرکت‌های هواپیمایی ارائه دهد و هزینه آن را هم دریافت کند.

وی یادآور شد: اگر مردم خدمات صنعت حمل و نقل هوایی را مطلوب می‌خواهند باید هزینه آن را پرداخت کرده و اقتصاد به صنعت برگردد.

آخوندی بیان کرد: متاسفانه در ایران شرکت‌های هواپیمایی از بدو تولد پیر متولد شده‌اند، 18 ایرلاین داریم که میانگین سن همه آنها 22.5 سال است. پیرترین ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری را در منطقه داریم.

وی با بیان اینکه قطعا خرید هواپیما در کشور با مشکلاتی مواجه است، گفت: باید با مردم شفاف و روشن صحبت کرد، قطعاً قیمت بلیط هواپیمای نو با قیمت بلیط هواپیمای فرسوده متفاوت است و کسانی که خدمات مطلوب از سیستم حمل و نقل هوایی می‌خواهند باید هزینه آن را پرداخت کنند.

آخوندی با تاکید بر اینکه باید با مردم شفاف صحبت کرد، گفت: خصوصی‌سازی در صنعت حمل و نقل هوایی اجرا شد، متنوع‌سازی نرخ‌ها را پیاده کردیم اما فضای رسانه‌ای ما فضای کنترل قیمت‌ها است و قطعاً کنترل قیمت با افزایش خدمات در تناقض است.

وی با تاکید بر لزوم احیای شورای عالی هواپیمایی بیان کرد: ساختار شرکت‌ها از جهت سرمایه، مدیریت و ناوگان فعلاً امکان ارائه سرویس بهتر را ندارد که باید این ساختار تصحیح شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه بخشی از ایرلاین‌ها یادآور شد: در آئین نامه جدید تاسیس شرکت‌های هواپیمایی بسته به اینکه ایرلاین چه سرویسی ارائه می‌دهد باید حداقل سرمایه را داشته باشد.

آخوندی افزود: همچنین ایرلاین باید 5 هواپیما داشته باشد و اینکه هواپیماهای شرکت اجاره‌ای بوده یا زمین‌گیر باشد مورد قبول ما نیست.

وی یادآور شد: کفایت سرمایه ایرلاین‌ها در آئین نامه جدید ضروری است چون اگر این موضوع رخ ندهد قطعاً آن ایرلاین سیستم منظم مدیریت و فروش هم ندارد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ایرلاین‌های موجود باید ظرف مدت معین به کفایت سرمایه تعیین شده دست یابند؛ همچنین مدیران ایرلاین‌ها باید صلاحیت فنی و مدیریتی داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هواپیماهای شرکت‌های تازه تاسیس باید زیر 15 سال سن داشته و نو باشند و قطعاً اگر شرایط مذاکرات 1+5 بهتر شد در سن ناوگان تجدید نظر می‌شود.

* تاکید بر دولتی ماندن ایران‌ایر / هما باید رشد کند

وی اظهارداشت: در بخش شرکت‌های هواپیمایی حامل پرچم لایحه‌ای تقدیم مجلس می‌کنیم مبنی بر اینکه بازسازی ساختاری شرکت هواپیمایی حامل پرچم انجام شود، هما به عنوان ایرلاین حامل پرچم ایران جایگاه مناسبی در صنعت دارد اما مورد بی‌مهری قرار گرفته است؛ نباید به همین راحتی شاهد فرسایش ایران‌ایر باشیم.

آخوندی با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند 20 درصد بازار را در صنعت حمل و نقل هوایی در اختیار داشته باشد، گفت: ایران‌ایر به عنوان یک شرکت حامل پرچم لازم است با حمایت دولت و مجلس رشد کند.

* لزوم نوسازی ناوگان هوایی

آخوندی اظهارداشت: حمایت از نوسازی ناوگان و بازسازی ساختاری در بند «ل» تبصره 5 بودجه 94 به دولت پیشنهاد شده است مبنی بر اینکه اجازه داده‌ایم تمام شرکت‌های خصوصی در همه مدل‌های حمل و نقلی از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی و ریالی استفاده کنند و در شرایطی هم دولت تضامین لازم را ارائه دهد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد شبکه بین فرودگاهی اظهار داشت: در شهری مثل تهران که 3 فرودگاه امام خمینی (ره) مهرآباد و پیام را دارید باید شبکه بین فرودگاهی ایجاد شود.

آخوندی یادآور شد: در حال حاضر اگر مسافری از فرودگاه امام قصد حرکت به سمت فرودگاه مهرآباد را داشته باشد مشکلات زیادی را دارد که باید این مشکلات رفع شود.

* تعمیر موتورهای هواپیما در خارج کشور

وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌های هواپیمایی موتور هواپیما را برای تعمیر و نگهداری به خارج کشور فرستاده‌اند اظهارداشت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 14 موتور هواپیما به خارج فرستاده است که از این تعداد 7 موتور تعمیر شده و به داخل کشور برگشته است و 7 موتور دیگر در دست تعمیر است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: قطعاً هر دو موتور هواپیما، یک هواپیما ‌زمین‌گیر را فعال می‌کند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی