به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

سرمایه گذاری بیل گیتس در شرکت سازنده رادارهای پیشرفته

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گیک وایر، بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت و شرکت Madrona Venture Group از جمله افراد و موسساتی هستند که در شرکت جدیدی به نام Echodyne سرمایه گذاری کرده‌اند.

وظیفه این شرکت ابداع فناوری جدیدی برای استفاده در رادارهاست که مبتنی بر هوش مصنوعی بوده و با استفاده از آن می توان تشعشعات الکترومغناطیسی را تحت کنترل گرفت و آنها را به میل خود تحت تاثیر قرار داد.

شرکت Echodyne که در واشنگتن آمریکا فعال است مدعی است با عرضه فناوری راداری جدید خود بازار محصولات مرتبط را متحول خواهد کرد. این شرکت از Intellectual Ventures منشعب شده که توسط Nathan Myhrvold رییس سابق امور فناوری مایکروسافت اداره می شود.

Echodyne چهارمین شرکتی است که از Intellectual Ventures منشعب می شود. بیل گیتش تاکنون در تمامی این چهار شرکت سرمایه گذاری کرده است.

مدیر عامل Echodyne فردی به نام Eben Frankenberg است. مدیر امور فنی یاCTO این شرکت هم Tom Driscoll‌نام دارد که قبلا محق دانشگاه Duke بوده و تخصص او در زمینه فرامواد یا metamaterial است. فرامواد به ماده مرکبی گفته می‌شود که دارای خواص نامتعارف الکترومغناطیس در ساختار وجودی خود است. آنچه این مواد را غیر معمول کرده است، خاصیت ضریب شکست منفی نور در آنها است، به این معنا که این مواد نور را در جهت مخالف مواد عادی منکسر می‌کنند.

انتهای پیام/آ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا