به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

خدمت رسانی پلیس در حماسه عظیم اربعین حسینی(ع)

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی از پانزدهمین روز آذر ماه سال جاری قرارگاه های مربوط به برقراری نظم و امنیت و تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی به سمت عراق را برپا کرد تا با هماهنگی و همکاری سایر نهادهای مسئول بتواند خدمات لازم را به زائرین ارائه کرده و نظم و امنیت مطلوبی را فراهم سازد.

اهتمام ویژه ناجا در ارائه تسهیلات به زائرین اربعین حسینی

اولین خبرهای فعالیت پلیس در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه از پانزدهم آذر ماه رسید، روزی که جانشین فرمانده نیروی انتظامی سردار حسین اشتری ضمن بازدید از مرزهای جنوب و غرب کشور از اهتمام ویژه نیروی انتظامی در ارائه تسهیلات به زوار اربعین حسینی (ع) خبر داد و قرار شد برای تحقق این مهم با ایجاد زیرساخت های لازم و با استفاده از تجربیات گذشته و با سرعت و دقت لازم به انجام امور پرداخته شود.

اشتری پس از بازدید از مرز شلمچه نیز، از کنترل و خروج زائران در حداقل زمان پس از ارائه گذرنامه، خبر داد و در آن روز اعلام شد بیش از 620 هزار نفر از زائران حسینی از ابتدای ماه صفر، با بهره مندی از خدمات صدور گذرنامه و ویزا و کنترل خروج، از کشور خارج شده اند.

گزارش‌های تصویری شانزدهم آذر پر شد از بازدید سردار اشتری از مرزها و ارائه راهکارها و ایجاد روحیه به مأمورانی که وظیفه تسهیل تردد زوار داشتند.

اضافه شدن طرح اربعین به تقویم طرح های راهور ناجا

اعلام استقرار قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران توسط رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران نیز، خبر از فعالیتی گروهی در ناجا داشت که راهنمایی و رانندگی نیز با حضور در این جرگه باید به تأمین نظم و امنیت در عبور و مرور خیل عظیم مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) بپردازد.

سردار اسکندر مومنی درکمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی پیرامون تمهیدات ترافیکی سفرهای عزاداران به مناسبت اربعین حسینی که با حضور دستگاه ها و سازمان های ذیربط برگزار شده بود، با تأکید بر اینکه موضوع سفر به عتبات از یک دهه گذشته آغاز و امسال در اوج خود قرار گرفته است، به افزایش مراقبت ها و اتخاذ تمهیدات و تسهیلات ترافیکی در جاده های کشور به منظور به مخاطره نیافتن سفرهای زائران اشاره کرد و گفت: طرح اربعین همچون طرح نوروزی، تابستانه و زمستانه به تقویم سالانه کمیته هماهنگی پلیس و سایر دستگاه های مرتبط با موضوع ایمنی سفرها افزوده شد.

مومنی به همکاری همه دستگاه ها در این ایام اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی پلیس در طرح اربعین تامین ایمنی سفر و ارائه تسهیلات به مسافران است و پلیس و دیگر دستگاه های مربوط در تمام طول مسیر، تعداد نیروهای خود را افزایش داده و در موضوع انتقال و جابه جایی زائران 3 مسیر پایانه های مرزی تا اولین شهر، شهرهای مرزی تا مرکز استان و از مرکز استان به سایر شهرهای کشور به صورت ویژه تحت نظر هستند.

آغاز فعالیت قرارگاه عملیاتی ظفر ویژه اربعین حسینی در مرزهای جنوب و غرب 

پس از دو روز از اولین اخبار فعالیت های پلیس در مرزهای جنوب و غرب در راستای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی و همچنین نزدیک شدن به این روز و حجم زیاد مسافران، این بار فرمانده یگان های ویژه ناجا سردار حسن کرمی در گفتگویی به پایگاه خبری پلیس، اعلام کرد: این یگان پس از اطلاع از حجم زائران برای خروج از کشور به سمت عتبات عالیات و براساس دستور فرمانده ناجا وارد میدان خدمت رسانی به زوار شد و قرارگاه عملیاتی ظفر که پیش از این برای تأمین امنیت در انتخابات بکار گرفته شده بود، رسما آغاز به کار کرد.

کرمی تصریح کرد: نیروهای یگان ویژه در قالب قرارگاه عملیاتی ظفر با استفاده از توان این قرارگاه می توانند در راستای روان سازی تردد و امنیت زائران، خدمات شایسته ای به مردم ارائه داده و نیز به افزایش امنیت کمک کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ظفر سازماندهی دقیق و ارائه آموزش های تخصصی و کاربردی، را از نقاط قوت این قرارگاه دانست و گفت: می توانیم در جهت ارائه خدمات مطلوب به زائران حسینی (ع) از آن استفاده نمائیم.

کرمی آب رسانی، سوخت رسانی سیار، خدمات درمانی، تأمین غذا، تعمیرگاه سیار، برپایی ایستگاه های صلواتی با عنوان مردم یاری و ... را از فعالیت های تعریف شده قرارگاه ظفر عنوان کرد و گفت: البته حمل اثاثیه زائران و یا حمل و انتقال افراد ناتون مانند پیرمدان و کودکان را نیز از جمله اقداماتی دانست که نیروهای یگان ویژه در راستای خدمت رسانی به زائران حسینی، انجام دادند.

پس از اعلام یگان های ویژه ناجا، ملاقات مرزی فرمانده مرزبانی استان ایلام با همتای عراقی در راستای تسهیل تردد زائران، گام دیگر نیروی انتظامی برای راحت تر شدن عبور و مرور مردم بود.

فرمانده مرزبانی استان ایلام سرهنگ لطفعلی پاکباز در ملاقات مرزی خود با سرلشکر ظافر نظمی جمال فرمانده مرزبانی منطقه 3 کشور عراق، انتظار ایران از مرزبانان عراقی، را تلاش هرچه بیشتر در رابطه با تسهیل در تردد عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) دانست؛ هیئت عراقی نیز قرار شد براساس برنامه ریزی های صورت گرفته موارد لازم برای آرامش خیال زائران را فراهم کند، چرا که حجم عظیمی از ملت ایران برای اربعین حسینی (ع) وارد کشور عراق می شوند.

هجدهم آذر ماه بود که رئیس پلیس راه کشور نیز خبر از تراکم خودروها در مر زمهران داد و گفت: شهر مهران دیگر ظرفیت پذیرش خودروی جدید را ندارد.

سرهنگ محمدحسین حمیدی گفت: وضعیت تراکم خودروها در شهرهای بگونه ای است که شهر مهران دیگر ظرفیت پذیرش خودروی جدید ندارد؛ برابر آمارهای دریافتی به میزان جمعیت این شهر زائر وارد مهران شده که این امر موجب شده خدمت رسانی به زائران مانند اقامت، تأمین سوخت و ... با مشکل مواجه شود.

وی حتی از بکارگیری 2 دستگاه بالگرد برای کنترل ترافیک مبادی خروجی و ورودی به کشور نیز خبر داد.

خروج زائران از مرزها بدون ویزا// اختصاص 5 فروند وسایل پرنده در مرزها

اولین خبرها از پنجمین روز خدمت رسانی به زوار در مرزها، حکایت از ازدحام زیاد مردم در مرز مهران داشت و پلیس مکرر از مردم درخواست می کرد که برای خروج از مرز و زیارت عتبات عالیات از مرزهای شلمچه و چزابه اقدام کنند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا سرهنگ ابراهیم رضایی نژاد از مردم خواست تا برای سهولت در تردد و ازدحام جمعیت در مرز مهران، از مرزهای شلمچه و چزابه به سمت عراق خارج شوند.

وی تأکید کرد: خروج از کشور با کارت ملی و یا شناسنامه غیر قانونی است و زائران باید گذرنامه معتبر داشته باشند چرا که در غیر این صورت از خروج آنان جلوگیری می‌شود.

رضایی نژاد گفت: با توجه به اینکه زائران بدون ویزا به کشور عراق وارد می شوند، آنها باید پس از مراسم اربعین به سرعت عراق را ترک کنند.

در این مدت پلیس پیشگیری ناجا نیز با تمهیدات لازم در سراسر کشور سعی در برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی در کشور را داشت.

فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی نیز از اختصاص 5 فروند وسایل پرنده در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه برای تامین امنیت مرزها از ابتدای زمان حرکت زائران به سمت کشور عراق خبر داد.

سردار «بیراوند»گفت: از ابتدای زمان حرکت زائران به سمت کشور عراق به منظور شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع)، تیزپروازان هواپیمایی نیروی انتظامی در مرز حضور داشتند.

وی افزود: دو فروند بالگرد در ایلام، یک فروند جایروپلن در دشت آزادگان و یک فروند بالگرد دیگر در اهواز برای انجام گشت های خاکی – آبی و گشت های شناسایی در مرزهای مهران و یک فروند فالکون برای انتقال جانشین فرمانده ناجا و سایر مسئولان برای بازدید از مرزهای چزابه و شلمچه، مستقر هستند.

بیرانوند، خاطرنشان کرد: به دلیل ازدحام و ترافیک شدید در مناطق مرزی، دو فروند وسایل پرنده فوق همزمان در اختیار پلیس راهور ناجا برای کنترل ترافیک قرار داده شده است.

در این روز بود که جانشین فرمانده مرزبانی ناجا نیز از استقرار قرارگاه مرزی مقداد در مرزهای جنوب و غرب خبر داد و گفت: این قرارگاه در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان در حال فعالیت و ارائه خدمات به زائران است.

وی با اشاره به اینکه هموطنان مشتاق برای زیارت عتبات عالیات همچنان به مرزها مراجعه می کنند،افزود:هیچ مسئله خاص امنیتی در این مدت رخ نداده و خوشبختانه نیروهای مرزبانی بر این مرزها اشراف کامل دارند.

استفاده از خودروی صور یگان ویژه در مرز مهران// تولد نوزاد در مرز

در ادامه جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا از افزایش نیروهای قرارگاه عملیاتی ظفر ویژه اربعین در مرزهای کشور خبر داد و گفت: هم اکنون 6 گردان مسئول خدمت رسانی به زائران هستند.

سردار حبیب الله جان نثاری از استقرار قرارگاه اصلی ظفر با محوریت مرز مهران و دو قرارگاه فرعی در شلمچه و چزابه، خبر داد و تصریح کرد: سه ایستگاه صلواتی با عنوان مردم یاری به زائران اباعبدا... خدماتی چون آب رسانی، سوخت سیار، تعمیرگاه سیار، خدمات درمانی و ... ارائه می دهند.

وی همچنین از تولد یک نوزاد در مرز مهران نیز خبر داد و گفت: دو روز پیش یک خانم باردار در مرز فرزند خود را به دنیا آورد اما این امر مانع از سفر آنان به عتبات عالیات نشد و این خانواده پس از تولد نوزاد خود، رهسپار زیارت کربلای معلی و نجف اشرف شدند.

جان نثاری با اشاره به استفاده از توان عملیاتی یگان های ویژه ناجا و پشتیبانی از مرز، خاطرنشان کرد: این یگان در حال حاضر برای اطلاع رسانی به زائران جهت بازگشت و مراجعه نکردن به مرز مهران از خودروی صور استفاده می کند.

از بیست و سوم آذرماه خیل مشتاقانی که برای زیارت عتبات عالیات رفته بودند، شروع به بازگشت کردند و این امر باعث شد تا پلیس بر فعالیت های خود افزوده و خدماتی چند برابر ارائه دهد.

خبرها از مرزهای جنوب و غرب کشور مخابره می شد که در این بین فرماندار قصر شیرین خبر از باز شدن مرز خسروی داد، خبری که به سرعت توسط رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تکذیب شد.

وی در واکنش به خبر باز شدن مرز خسروی برای ورود زائران به کشور، اظهار داشت: این خبر صحت ندارد و زائران تنها از مرزهای شلمچه، چزابه و مهران می توانند وارد کشور شوند.

رضایی نژاد گفت: این مرز قابلیت باز شدن نداشته و همچنان بسته است و هیچگونه آمادگی برای پذیرش زائر ندارد.

استقرار 4 تیم پزشکی قرارگاه ظفر در مهران، استقرار 6 اکیپ درمانی ناجا در مرز و ارائه خدمات درمانی به زائران از سوی پزشکان متخصص در عراق از دیگر فعالیت های ناجا در مرزهای جنوب و غرب بود.

البته از کمبود اتوبوس برای انتقال زائران به شهر و کمبود خدمات که شایدذ همکاری بیشتر دستگاه ها را می طلبید نیز نباید گذشت.

حضور فرماندهان ارشد نیروی انتظامی در مرزها و انجام ماموریت در میدان خدمت رسانی به زوار، از شاخصه های فعالیت ناجا در این حماسه عظیم بود.

فعالیت های پلیس و خدمت رسانی به زوار اباعبدالله الحسین (ع) در راه بازگشت نیز ادامه داشت، تا جاییکه فرمانده قرارگاه ظفر سردار حسن کرمی، اعلام کرد: قرارگاه عملیاتی ظفر تا ورود آخرین زائر به کشور به فعالیت خود ادامه می دهد و این امر خود باعث آرامش خیال مردم و حتی دیگر دستگاه ها بود که حداقل پلیس تا ورود آخرین زائر حسینی آن هم به سلامت، پای کار ایستاده است.

تمام بخش های پلیس در این حماسه بزرگ پای کار بودند، حتی سازمان وظیفه عمومی ناجا نیز اعلام کرد: در راستای خدمت رسانی بهتر به زائرین امام حسین (ع) و جلوگیری از اتلاف وقت مشمولین، این دسته از زائرین برای دریافت ودیعه ای که جهت اخذ مجوز خروج از کشور پرداخت نموده اند، حداکثر به مدت یک ماه مهلت دارند تا به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه نمایند.

ورود بیش از 900 هزار زائر از مرزها// استفاده از توان عملیاتی یگان ویژه در مرزها 

اخبار پی در پی خدمت رسانی به مردم ادامه داشت تا در نهایت فرمانده نیروی انتظامی سردار اسماعیل احمدی مقدم در استان مازندران خبر از ورود بیش از 900 هزار نفر از زائران اربعین حسینی به کشور را داد.

وی تصریح کرد: برای تقویت امنیت و ارائه خدمات به زائران در مرزهای خوزستان و ایلام، 5 هزار نیرو از ناجا، به این مرزها اختصاص داده شده اند.

بیست و ششمین روز از آذرماه، هنوز روند خدمت رسانی به زوار اربعین حسنی توسط نیروهای پلیس ادامه دارد؛ در نهایت پس از ده روز فعالیت مستمر فرمانده یگان های ویژه ناجا سردار کرمی خبر از اتمام مأموریت قرارگاه عملیاتی ظفر داد و گفت: یگان های ویژه ناجا با اختصاص 6 گردان و در قالب یک قرارگاه اصلی در مهران و دو قرارگاه فرعی حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم (ع) در مرزهای شلمچه و چزابه، در حالی به کار خود پایان داد که به دلیل ادامه روند مأموریت و پیش بینی زائران باقی مانده، یک گردان از نیروهای اعزامی از مرکز به همراه یگان ویژه ایلام، مأموریت را ادامه خواهند داد.

در این میان یگان ویژه در راستای خدمت رسانی بیشتر و استفاده از توان عملیاتی خود، از سیستم صاعقه برای روشنایی مسیر 12 کیلومتری مرز مهران تا شهر استفاده کرد، تا تاریکی و نبود نور برای زائران مشکلی بوجود نیاورد.

خوشبختانه در این ایام به گفته فرماندهانی که در میدان حاضر بودند و تلاش بی وقفه نیروهای پلیس، هیچ گزارشی از وقوع سرقت و یا دیگر جرائم نداشتیم و 980 هزار زائر ورود یافته به کشور نیز در نهایت صحت و سلامت وارد کشور شدند.

پلیس همواره در میدان خدمت رسانی به مردم است و این بار افتخار داشت تا خدمت رسان زائران اباعبدالله الحسین (ع) باشد و ثابت کند که هرکجا مردم حضور دارند، پلیس نیز در کنار و در نه در مقابل این ملت غیور است.

انتهای پیام/

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا