به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

رضایت 70 درصد از مردم کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش بیمارستانی

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید رشید غفاری عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه هماهنگی مدیران مراکز بهداشتی سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: نشستهای هماهنگی مدیران بهداشتی عامل مهمی در راستای ارتقای سطح وحدت رویه در بین مراکز بهداشتی و درمانی در سطح این استان است.

وی با اشاره به ادامه روند اجرای اینگونه نشستها در استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: اولین نشست هماهنگی این دوره در گچساران برگزار شد که در صورت توافق مدیران نیز این نشست به صورت دورهای و کارگاهی در سایر شهرستانها اجرایی میشود.

* لزوم انسجام و حرکت یکپارچه مراکز بهداشتی درمانی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، هدف از برگزاری نشستهای مدیران بهداشت و درمان شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد را ایجاد انسجام و هماهنگی در بین آنان دانست و گفت: در یک مسیر حرکت کردن و در قالب یک تیم کار کردن کمک مؤثری  در راستای رسیدن به مقصد و هدف است.

غفاری با بیان اینکه با کمک به یکدیگر نتایج چشمگیرتری به دست میآید، اضافه کرد: هماهنگ و با گروه در یک جهت حرکت کردن، میزان تلاش و انرژی را کاهش میدهد، اما اگر هر کدام از مجموعهها هدفی جداگانه را دنبال و مسیر مستقلی را ادامه دهند، مشکلات و معضلات بسیاری به وجود میآید.

وی با اشاره به اینکه امروز مدیران ما پس از خستگی کار و یا هرگونه عزل یا بازنشستگی بدون اینکه آموختههای خود را به دیگری انتقال دهند، از کار دست میکشند، متذکر شد: باید در یک گروه رهبری را به اشتراک بگذاریم و به یکدیگر انرژی و توان منتقل کنیم.

این مسئول با بیان اینکه باهم بودن یک اصل است، عنوان کرد: ما باید نه تنها در زمان خوبیها، بلکه باید در وقت مشکلات به صورت یک مجموعه هماهنگ و دوستانه باهم باشیم تا روحیه همگرایی و دوستی هرچه بیشتر در ما تقویت شود.

* رضایت 70 درصد مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش بیمارستانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و با بیان اینکه افتخار میکنیم که سلامت و درمان جزو اولویتهای دولت بوده است، یادآور شد: از سال گذشته که اجرای طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت مطرح شد، همه مسئولان بهداشت و درمان به این نتیجه رسیدند که با یک زبان مشترک باهم صحبت کنند.

وی عنوان کرد: طبق نظرسنجیهای انجام شده حدود 70 درصد مردم در بخش بیمارستانی نسبت به اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت خود را اعلام کردهاند.

غفاری با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت همانند سالهای گذشته نسبت به تأمین پزشک دغدغهای نداریم، یادآور شد: در بخشهای مختلف از جمله پنج درصد تجهیزات، سه درصد پزشک خانواده، چهار درصد دهان و دندان، تأمین دارو به ویژه مکملها که در سالهای گذشته از مهمترین نگرانیهای ما در حوزه بهداشت بوده با اجرای این طرح مرتفع شد.

* جابهجایی 85 درصد معاونین بهداشتی در کهگیلویه و بویراحمد

این مسئول افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 85 درصد معاونین بهداشتی جابهجا شدند و نیروهای تازهنفس پای کار آمده که تحول بزرگی در حوزه بهداشت بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از دیگر کارهای بزرگ انجام شده در راستای اجرای این طرح، شناسایی روستاهای زیر 20 هزار نفر در حاشیه شهرها بوده که جهت تأمین پزشک که تاکنون از توجه مسئولان غافل مانده بود.

* استقرار پزشک خانواده و پایگاههای بهداشتی درمانی تا اواخر دیماه براساس آمار جمعیتی

وی عنوان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تا اواخر دیماه امسال به ازای هر چهار هزار نفر یک پزشک و به ازای هر 6 تا 15 هزار نفر نیز یک پایگاه بهداشتی درمانی احداث میشود.

غفاری یادآور شد: در بحث تغذیه و بهداشت و درمان مراکز آموزشی و مسائل بهورزان تا حدودی کارهایی صورت گرفته و براساس برنامه‎ریزی‎های انجام شده بهورزان، مراکز بهداشتی به کاردانان بهورزی تبدیل میشوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از جمله برنامههای در دستورکار مراکز بهداشتی درمانی بحث سفیران سلامت بوده که در حوزه بهداشت در حال تدوین است.

* لزوم توجه مدیران مراکز بهداشتی به محوطهسازی این مراکز

این مسئول با تأکید بر لزوم هماهنگی ساختاری در مراکز بهداشتی، عنوان کرد: مسئولان مراکز بهداشتی در شهرستانها باید نسبت به فضای سبز و محوطهسازی  مراکز بهداشتی سراسر استان با کاشت درخت اقدام کنند.

غفاری با بیان اینکه خرید تجهیزات در سالهای گذشته بسیار بالا و نگهداری ما نیز بسیار نامناسب بوده است، گفت: مسئولان باید با توجه به موجودی و نیاز خود از تجهیزات استفاده کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مدیران باید دیدگاهشان به صورت وسیع علمی باشد، توضیح داد: پزشکان و مسئولان باید با داشتن یک پنل مدیریتی نسبت به جمعیت زیرپوشش خود تلاش وافی داشته و در چنین نشستهایی از نوشتن صورتجلسههای بیحاصل دوری کنند.

انتهای پیام/82022/ذ40/ض1002

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی