به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

توسعه صنعت گردشگری بستک با ایجاد مجتمع‌های بین‌راهی و کاروان‌سراها

به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، ماشاءالله خنجی امشب در نشست خبری اظهار داشت: با ورود بخش خصوصی در طرحهای سرمایهگذاری، ایجاد مجتمعهای بین راهی و کاروانسراها میتوان این صنعت را در شهرستان پویا کرد.

وی ادامه داد: مجتمعهای خدماتی رفاهی و کاروانسراهایی که در کنار جادهها ساخته میشوند باعث تسهیل در حمل و نقل، توسعه گردشگری و توریسم میشود که با توجه به ایجاد اشتغال، توسعه صنعت گردشگری میتواند جلوی بسیاری از آسیبهای اجتماعی را نیز بگیرد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک در ادامه افزود: سرمایهگذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در حال افزایش است و هم اکنون در شهرستان طرحهایی مانند سفرهخانه سنتی، مجتمع تفریحی و گردشگری و امکانات تفریحی توسط بخش خصوصی در دست اجراست.

خنجی ضمن درخواست از بخش خصوصی برای ورود در بخش گردشگری شهرستان گفت: سرمایهگذاری در بخش گردشگری پر منفعت با توجیه اقتصادی است و در همین ارتباط تسهیلات خوبی برای سرمایهگذاران در نظر گرفته شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک در پایان گفت: مجوزهای لازم در کوتاهترین زمان ممکن صادر میشود و سرمایهگذاران از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه این صنعت بهرهمند خواهند شد.

به گزارش فارس شهرستان کنونی بستک، منطقهای تاریخی و پرقدمت در شمال غرب مرکز هرمزگان به شمار میرود که در قرون گذشته از رونق خاصی در جنوب کشور برخوردار بوده است. این منطقه از هرمزگان در بعد برخورداری از آثار باستانی و تاریخی از نقاط مهم به شمار میرود.

تعداد قابل توجهی آثار تاریخی از جمله کاروانسرا در محدوده بستک وجود داشته که امروز بقایای آن به جا مانده است.

انتهای پیام/88001/ذ20/ظ1004

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا